Trwa ładowanie...
d1eqyfs

Michael Jackson. Dziś kończyłby 60 lat

Michael Jackson urodził się w 1958 roku w amerykańskim stanie Indiana. Uważany za niekwestionowanego króla popu, Michael zgromadził na swoim koncie 14 nagród Grammy, z czego jedna przypadła mu pośmiertnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michael Jackson. Dziś kończyłby 60 lat
(Getty Images)
d1eqyfs

Michael Jackson był muzykiem, tancerzem, aktorem, kompozytorem, autorem tekstów oraz filantropem. Swoimi występami wielokrotnie wyznaczał nowe standardy popkultury. Pomimo jego śmierci w 2009 roku, Michael wciąż jest uważany za jednego z najpopularniejszych muzyków w historii.

Swoją karierę rozpoczynał jako wokalista zespołu "The Jackson 5", grupy składającej się z członków jego rodziny: Jermaine'a, Marlona, Jackie, Tito oraz Michaela jako wokalisty. Wraz z braćmi występowały także tworzące chórek siostry - Janet i La Toya.

Przełom w karierze Michaela Jacksona nastąpił na początku lat 80., kiedy to Jackson zdobył swoje pierwsze nagrody American Music Award w kategorii "Najlepszy album Soul/R&B", "Najlepszy męski wykonawca Soul/R&B" oraz "Najlepszy singiel Soul/R&B". Po 38 latach, płyta "Thriller" wciąż pozostaje uważana za jedną z najważniejszych w dorobku muzyka, ponieważ to właśnie ona rozpoczęła jego dominację na scenie pop.

d1eqyfs

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku w wieku 50 lat. Przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia. Po dwóch latach dochodzenia, w listopadzie 2011 roku, Conrad Murray- osobisty lekarz Jacksona- został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci, poprzez podanie piosenkarzowi propofolu - związku chemicznego stosowanego jako lek usypiający. Lekarz dopuścił się zastosowania tej substancji w warunkach domowych, co jest praktyką niedozwoloną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1eqyfs

d1eqyfs
d1eqyfs