Trwa ładowanie...
dnrplt5
Ludzie

Midiana

Midiana to jednofazowy preparat antykoncepcyjny, który zawiera w swym składzie dwa hormony sterydowe.
Share
dnrplt5

Midiana – informacje ogólne

Midiana to jednofazowy preparat antykoncepcyjny, który zawiera w swym składzie dwa hormony sterydowe: drospirenon i etynyloestradiol. Jego zadaniem jest zapobieganie ciąży przez hamowanie procesu owulacji, wpływ na właściwości endometrium i utrudnianie migracji plemników. Jedno opakowanie leku zawiera 21 powlekanych tabletek. Zażywany doustnie.

Midiana – stosowanie

dnrplt5

Tabletki antykoncepcyjne Midiana należy przyjmować codziennie przez trzy tygodnie, zażywając jedną pastylkę na dobę. Po wykorzystaniu całego blistra powinna nastąpić siedmiodniowa przerwa w stosowaniu preparatu. Dopiero po niej można na nowo rozpocząć kolejne opakowanie leku. Podczas odstawienia tabletek Midiania następuje charakterystyczne krwawienie.

Midiana – skutki uboczne

Najczęściej pojawiającymi się skutkami ubocznymi są: ból głowy, migrena, tkliwość piersi, upławy, krwawienia międzymiesiączkowe, nudności i grzybica pochwy. Możliwe są także wymioty, problemy skórne oraz nadmierne gromadzenie się wody w organizmie.

Midiana – przeciwwskazania

dnrplt5

Tabletki antykoncepcyjne Midiania przeciwwskazane są osobom uczulonym na jakikolwiek składnik aktywny leku. Dodatkowo środek ten nie powinien być stosowany w przypadku zakrzepów żylnych i tętniczych, chorób wątroby, bólów migrenowych, niewydolności nerek, nowotworów hormonozależnych oraz ciąży i okresu karmienia piersią.

Przed stosowaniem

Przed pierwszym zastosowaniem preparatu Midiana należy wykonać szereg badań kontrolnych oraz skonsultować się ze swoim ginekologiem.

dnrplt5

Podziel się opinią

Share
dnrplt5
dnrplt5