Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Ludzie

Mike Epps będzie Richardem Pryorem

Mike Epps wysunął się na pozycję lidera w castingu o główną rolę w filmie o legendarnym komiku Richardzie Pryorze.
Share
Mike Epps będzie Richardem Pryorem
Źródło: AFP/AKPA
dgq8l1h

Mike Epps (po lewej) wysunął się na pozycję lidera w castingu o główną rolę w filmie o legendarnym komiku Richardzie Pryorze (zdjęcie z prawej). Produkcja powstanie pod skrzydłami The Weinstein Company. W jego realizację zaangażowana jest wdowa po aktorze, Jennifer Pryor. Za kamerą obrazu stanie Lee Daniels ("Kamerdyner", "Pokusa").

Akcja prawdopodobnie skoncentruje się na życiu Pryora jako trzydziestolatka. Wśród kandydatów do głównej roli rozważani są Mike Epps, Michael B. Jordan, Marlon Wayans i Nick Cannon. Zagraniczne media dobiegła informacja, że to właśnie Mike Epps jest faworytem Lee Danielsa. Wdowę po komiku mogą zagrać natomiast Kate Hudson bądź Anne Hathaway.

Przypomnijmy, że Richard Pryor, który rozpoczął sceniczne występy komediowe w latach 60, zadebiutował na filmowym planie w roku 1967 w produkcji "Zajęte ciało". Sukcesom zawodowym artysty towarzyszyło burzliwe życie osobiste. Pryor zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, był również siedmiokrotnie żonaty. W roku 1986 u komika rozpoznano stwardnienie rozsiane, chorobę, która w miarę rozwoju ograniczyła możliwość jego pracy zawodowej. Artysta zmarł 10 grudnia 2005 roku.

Mike Epps jest amerykańskim komikiem, aktorem, producentem, tekściarzem i raperem. Zasłynął rolami w serii filmów "Następny piątek" oraz "Resident Evil". Dorobek aktorski Eppsa zamyka komedia "Kac Vegas 3".

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* Jamie Foxx chce być Mikiem Tysonem*

* Dev Patel będzie w końcu matematycznym geniuszem*

* Mark Ruffalo rozważany do roli Columbo*

dgq8l1h

Podziel się opinią

Share
dgq8l1h
dgq8l1h