Trwa ładowanie...

Moda dla kobiet karmiących piersią

Share
Moda dla kobiet karmiących piersiąŹródło: Instagram
d16bh3y

Współczesny świat mody stara się po kolei łamać stereotypy. Teraz przyszedł czas na młode, karmiące matki – dotąd pomijane przez projektantów i stylistów. Marka Reformation postanowiła to zmienić.

Ciąża i związany z tym zaokrąglony brzuszek zostały już zaakceptowane przez wybredny świat mody. Wszyscy pamiętamy modelkę Jourdan Dunn, która pojawiła się na pokazie Jeana Paula Gaultiera w 2009 roku w zaawansowanej ciąży.

Teraz przyszedł czas na moment tuż po urodzeniu dziecka, a więc na kobiety karmiące piersią. Sama idea przekazywania pokarmu w miejscach publicznych budzi spore emocje – niektórzy nie mają nic przeciwko, lecz istnieje spora grupa osób ostro krytykujących takie praktyki. – Będąc matką od trzech miesięcy muszę powiedzieć, że Warszawa jest bardzo tolerancyjna, gdyż karmię w wielu miejscach publicznych i ani razu nie została mi zwrócona uwaga. Bardzo często karmię w Na Lato, Vitkacu czy w redakcji – mówi współzałożycielka Fashion Post, Maryna Tomaszewska.

(fot. Instagram)
Źródło: (fot. Instagram)

Tymczasem Reformation postanowiło pójść o krok dalej i wykorzystać niejako młodą matkę, a przy okazji modelkę Abby Brothers, która pozuje w sukience marki, karmiąc przy okazji piersią. Co więcej, ubranie jest celowo wykrojone w ten sposób, by ułatwić dostęp do piersi, a przy okazji w chwilach wolnych od karmienia kulturalnie zasłaniać biust.

d16bh3y

Pomysł zyskał duże poparcie wśród internautów, którzy ochoczo komentowali pomysł Reformation i w zdecydowanej większości były to komentarze pozytywne. A wy jak to oceniacie?

Patryk Chilewicz
Dziennikarz pop i kulturalny, bloger, warszawiak z wyboru. Redaktor naczelny Vogule Poland, redaktor Fashion Post. Wcześniej związany m.in. z Plejadą, „Faktem", „Przekrojem". Publikował w kilkudziesięciu tytułach w kraju i za granicą. Zajmował się dziesiątkami rzeczy, zna tysiące osób, ale interesują go tylko miliony.

ZOBACZ TAKŻE W FASHION POST:

d16bh3y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16bh3y
d16bh3y