ModaModa dla kobiet karmiących piersią

Moda dla kobiet karmiących piersią

Moda dla kobiet karmiących piersią
Źródło zdjęć: © Instagram
Patryk Chilewicz

28.04.2016 09:22, aktual.: 28.04.2016 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współczesny świat mody stara się po kolei łamać stereotypy. Teraz przyszedł czas na młode, karmiące matki – dotąd pomijane przez projektantów i stylistów. Marka Reformation postanowiła to zmienić.

Ciąża i związany z tym zaokrąglony brzuszek zostały już zaakceptowane przez wybredny świat mody. Wszyscy pamiętamy modelkę Jourdan Dunn, która pojawiła się na pokazie Jeana Paula Gaultiera w 2009 roku w zaawansowanej ciąży.

Teraz przyszedł czas na moment tuż po urodzeniu dziecka, a więc na kobiety karmiące piersią. Sama idea przekazywania pokarmu w miejscach publicznych budzi spore emocje – niektórzy nie mają nic przeciwko, lecz istnieje spora grupa osób ostro krytykujących takie praktyki. – Będąc matką od trzech miesięcy muszę powiedzieć, że Warszawa jest bardzo tolerancyjna, gdyż karmię w wielu miejscach publicznych i ani razu nie została mi zwrócona uwaga. Bardzo często karmię w Na Lato, Vitkacu czy w redakcji – mówi współzałożycielka Fashion Post, Maryna Tomaszewska.

Obraz
© (fot. Instagram)

Tymczasem Reformation postanowiło pójść o krok dalej i wykorzystać niejako młodą matkę, a przy okazji modelkę Abby Brothers, która pozuje w sukience marki, karmiąc przy okazji piersią. Co więcej, ubranie jest celowo wykrojone w ten sposób, by ułatwić dostęp do piersi, a przy okazji w chwilach wolnych od karmienia kulturalnie zasłaniać biust.

Pomysł zyskał duże poparcie wśród internautów, którzy ochoczo komentowali pomysł Reformation i w zdecydowanej większości były to komentarze pozytywne. A wy jak to oceniacie?

Patryk Chilewicz
Dziennikarz pop i kulturalny, bloger, warszawiak z wyboru. Redaktor naczelny Vogule Poland, redaktor Fashion Post. Wcześniej związany m.in. z Plejadą, „Faktem", „Przekrojem". Publikował w kilkudziesięciu tytułach w kraju i za granicą. Zajmował się dziesiątkami rzeczy, zna tysiące osób, ale interesują go tylko miliony.

ZOBACZ TAKŻE W FASHION POST:

Źródło artykułu:Fashion Post
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także