GwiazdyMój partner jest dużo starszy...

Mój partner jest dużo starszy...

Mój partner jest dużo starszy...
Źródło zdjęć: © AFP
10.11.2006 12:16, aktualizacja: 28.05.2010 18:18

Czy związek ze starszym mężczyzną jest inny od par, w których małżonkowie są równolatkami? Czy można pokonać różnicę w doświadczeniach, często także w potrzebach i wyobrażeniach co do przyszłości?

Czy związek ze starszym mężczyzną jest inny od par, w których małżonkowie są równolatkami? Czy można pokonać różnicę w doświadczeniach, często także w potrzebach i wyobrażeniach co do przyszłości?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wspólnego życia z mężczyzną-równolatkiem, albo młodszym. Uważają, że jedynie związek ze starszym partnerem może dać im szczęście. „Jak miałam dwadzieścia kilka lat, wszyscy koledzy w moim wieku wydawali się niedojrzali. Dopiero gdy poznałam Marcina, starszego ode mnie o 10 lat, odkryłam czym może być prawdziwy, dojrzały związek”, opowiada 30-letnia Edyta, od 4. lat żona starszego od siebie mężczyzny. Kobiety, których partnerzy są starsi często podkreślają, że dopiero przy nich poczuły się „prawdziwymi kobietami”. Dojrzali mężczyźni lepiej odgadują pragnienia kobiet, potrafią iść na kompromis i są o wiele bardziej tolerancyjni.

Czy dojrzałość zawsze idzie w parze z wiekiem? Wiele pań twierdzi, że tak, chociaż nie brak także przykładów na wiecznych nastolatków w skórze 40-letnich mężczyzn. Starsi mężczyźni wydają się kobietom nie tylko dojrzalsi emocjonalnie. Wielu z nich lata dodają uroku, stają się przystojniejsi, a siwizna dodaje im seksapilu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

CZY GROZI NAM MATRIARCHAT? Jednak to właśnie te cechy charakteru, których nabiera się z wiekiem stają się głównym powodem, dla których kobiety decydują się na związki ze starszymi od siebie partnerami. Podkreślają przede wszystkim ich umiejętność dostosowania się do różnych sytuacji i lepsze radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych.

„Z moim mężem, starszym ode mnie o 8 lat czuję się bezpiecznie. Kiedyś wiązałam się z mężczyznami w moim wieku i żaden z nich mi tego nie dał.” Podkreśla Małgorzata. Niektórzy psychologowie twierdzą, że często pod pragnieniem bycia ze starszym mężczyzną, kryje się podświadome poszukiwanie ojca, opiekuna, który zajmie się kobietą. Starszy mężczyzna lepiej rozumie otaczający go świat, potrafi się w nim odnaleźć. Rozumie także potrzebę stabilizacji, jaką ma większość kobiet. Nie uciekają przed założeniem rodziny, nie przeraża ich myśl o rodzicielstwie. Takie cechy doceni każda kobieta.

Starszy mężczyzna, jak twierdzi wiele pań, lepiej zna potrzeby kobiet. Także te seksualne. Kobieta lepiej czuje się w łóżku z dojrzałym mężczyzną, który ma duże doświadczenie i wie, jak sprawić największą rozkosz swojej kochance. Starsi mężczyźni mają, wbrew pozorom, mniejsze opory, potrafią szczerze rozmawiać o seksie. Potrafią także zrozumieć, kiedy kobieta mówi „nie” i chętniej spełniają jej marzenia, nie skupiają się wyłącznie na sobie.

Jednak związek ze starszym mężczyzną może także oznaczać konieczność wyrzeczeń. Często są to już ojcowie, którzy mają za sobą poważne związki. Nie każda kobieta umie pogodzić się z faktem, iż oprócz jej dzieci, w ich życiu będą także synowie czy córki jej męża. W ich życie wchodzi wtedy inna kobieta, matka jego dzieci. To także ma swoje konsekwencje we wspólnym życiu dwojga ludzi, w ich planach na przyszłość. Nierzadko zdarza się, że są wciąż żonaci, a sprawy rozwodowe mogą się ciągnąć w nieskończoność.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

CZY GROZI NAM MATRIARCHAT? Starsi mężczyźni, chociaż sami mają często więcej do zaoferowania, są także bardzo wymagający. Chcą, aby ich kobiety także były dojrzałe i poważne, nie zawsze rozumieją potrzeby młodszych partnerek, które wciąż lubią „zaszaleć”; pobawić się na dyskotece, czy iść do pubu z przyjaciółkami. Kobiety, które zrezygnowały ze związku z mężczyzną o kilka, czy nawet kilkanaście lat starszym twierdzą, że zabierali im oni poczucie swobody. Brak im było w związku odrobiny szaleństwa, za dużo było planowania, równowagi i stabilizacji.

Dojrzały mężczyzna ma swoje przyzwyczajenia, które trudno zmienić. Nie są już tak elastyczni, nie chcą zmieniać swojego dotychczasowego życia, co może przeszkadzać przede wszystkim tym kobietom, które lubią podporządkowywać sobie partnerów. Dojrzałego mężczyznę trudniej „wychować”.

Związek ze starszym mężczyzną może być trudny, ale z drugiej strony, co podkreślają kobiety mające partnerów w dojrzalszym wieku, przynosi o wiele więcej satysfakcji, daje ogromne poczucie bezpieczeństwa i pozwala kobiecie poczuć się jak prawdziwa kobieta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także