Montaż zmywarki do zabudowy

Montaż zmywarki do zabudowy

Montaż zmywarki do zabudowy
Źródło zdjęć: © iStock.com | AndreyPopov
31.08.2018 15:25, aktualizacja: 11.03.2019 15:08

Zmywarka uznawana jest za standardowe wyposażenie domów. Tuż obok lodówki, kuchenki i piekarnika, jest ona podstawowym urządzeniem w naszych kuchniach. Znacznie częściej decydujemy się na zakup zmywarki do zabudowy, aniżeli zmywarki wolnostojącej. Urządzenie wkomponowane w meble dobrze się prezentuje i sprzyja uporządkowaniu przestrzeni. Jednakże, zanim będziemy cieszyć się kuchnią w zabudowie, czeka nas jeszcze montaż zmywarki, który nie należy do najłatwiejszych zadań.

Zmywarka do zabudowy czy zmywarka wolnostojąca?

Decyzję o zakupie zmywarki do zabudowy najlepiej podjąć przy zakupie nowych mebli do kuchni. Jest to zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie pod względem finansowym. W takiej sytuacji z łatwością można wygospodarować miejsce w kuchni, a także dobrać odpowiednie blaty, fronty i uchwyty. Montaż zmywarki do zabudowy przy istniejącej już kuchni jest trudniejszy, aczkolwiek możliwy do zrealizowania. Podejmując taką decyzję, możemy natknąć się na trudności, związane z doborem odpowiedniego frontu meblowego. Wynika to nie tylko ze stale zmieniających się ofert producentów mebli kuchennych, ale także z nieznacznych różnic pomiędzy seriami produkcji tych samych elementów.

Zakup zmywarki do zabudowy — na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie zmywarki do zabudowy nie należy podejmować pochopnych decyzji. Najlepiej udać się do kilku sklepów stacjonarnych, a także sprawdzić ofertę sklepów internetowych. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wielkość i szerokość zmywarki. Pozwoli nam to oszacować, czy urządzenie zmieści się nam do kuchni. Najpopularniejsze zmywarki na rynku mają szerokość: 45 i 60 cm. Oprócz tego koniecznie należy zwrócić uwagę na: klasę zmywania, klasę energetyczną zmywania, funkcje ułatwiające zmywanie, bezpieczeństwo, temperaturę zmywania i dodatkowe wyposażenie.

Montaż zmywarki do zabudowy

Zmywarkę najlepiej montować w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu kuchennego. Dzięki temu montaż rury doprowadzającej i odprowadzającej wodę będzie zdecydowanie łatwiejszy. Jeśli, decydujemy się na zmywarkę do zabudowy to, należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Do ceny sprzętu należy doliczyć również cenę: frontu, uchwytów i elementów montażowych. Nierzadko musimy też liczyć się z kosztami montażu, które zaczynają się od 100 zł.

Jak zamontować front do zmywarki?

Jedną z podstawowych trudności, na jakie napotykamy przy montażu zmywarki, jest zamontowanie frontu. W przypadku zdecydowanej większości urządzeń należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją. Niezbędnym elementem do prawidłowego zamontowania frontów zmywarki są zaczepy panelu, dwie rolki drzwi przesuwnych (w przypadku ich posiadania). Przy montażu należy wepchnąć wałki frontów na przednim panelu zmywarki i pozwolić, by same drzwi wsunęły się na urządzenie. Na samym końcu powinno się odpowiednio zabezpieczyć panel z obu stron.

Montaż blatu pod zmywarkę do zabudowy

Niemal każda zmywarka (może się to różnić w zależności od konkretnego modelu) wyposażona jest w blaszane zaczepy w formie haka. Za ich pośrednictwem można z łatwością zamontować blat pod zmywarkę do zabudowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także