ycipk-3utjwc

Murem za Owsiakiem. Internet stanął za Jerzym

Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz, jego wieloletni przyjaciel i założyciel WOŚP, Jerzy Owsiak, postanowił zrezygnować z zarządzania fundacją. Wywołał tym sprzeciw i oburzenie ogromnej liczby ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do dzisiejszego poranka opublikowano tysiące zdjęć, postów i wpisów, które nawołują Owsiaka do zmiany decyzji
Do dzisiejszego poranka opublikowano tysiące zdjęć, postów i wpisów, które nawołują Owsiaka do zmiany decyzji (Forum, Fot: Mateusz Włodarczyk)
ycipk-3utjwc

W internecie masowo udostępniana jest grafika z twarzą Jerzego Owsiaka i słowami, które mają go przekonać do powrotu do kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zdjęcie zostało zamieszczone na profilach przez wiele gwiazd, które na co dzień rzadko się ze sobą zgadzają. Rezygnacja Owsiaka jest dla nich czymś ponad wszelkimi podziałami. Czymś, o co gotowi są walczyć ramię w ramię.

"Jurek, kto jeśli nie Ty, kiedy, jak nie teraz, trzeba powiedzieć jasno wszystkim, że zło nie może wygrać" - brzmi napis na grafice. "Jak nikt uruchamiasz w nas dobro. Serca. Miłość. Nie wolno Ci się poddać. Nie jesteś sam. Są z Tobą miliony ludzi, którzy właśnie teraz potrzebują wsparcia. Jurek nie zostawiaj nas! Nie teraz! Anja, Karolina i wszyscy, którzy zrobią repost tego posta #muremzaJurkiem".

ycipk-3utjwc

Pomysłodawczyniami tej akcji są Anja Rubik oraz Karolina Korwin-Piotrowska. Jednak nie one jedyne wpadły na taki pomysł - hasztagi #MuremzaOwsiakiem, #Jurekzostań, #WielkiCzłowiek oraz #MuremzaJurem rozlały się po internecie. Opublikowano tysiące zdjęć, postów i wpisów, które nawołują Owsiaka do zmiany decyzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3utjwc
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3utjwc

ycipk-3utjwc
ycipk-3utjwc