ModaNa magiczny moment w życiu

Na magiczny moment w życiu

Na magiczny moment w życiu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Apart
03.09.2017 11:56, aktualizacja: 04.09.2017 16:13

Piękna koperta, a w niej zaproszenie na ślub i wesele. Cieszymy się z tego, ale po chwili przychodzi myśl: co kupić młodej parze? Przecież prezent musi być trafiony, gustowny i przede wszystkim podobać się obdarowanym.

Na ślub zwykle czeka się długo, jest czas na przygotowania, bo to uroczystość, która nie powtarza się, jak imieniny, urodziny czy inne rocznice. Ślub ma znaczenie szczególne, intymne, a zarazem społeczne. Jeśli młodzi chcą się pobrać tylko w asyście świadków i najbliższej rodziny, to mają do tego prawo, skromne śluby bywają urocze. Jeżeli natomiast chcą zaprosić większe grono, to muszą się liczyć z pewnymi regułami, które rządzą życiem publicznym: organizacja przyjęcia, listy prezentów…

Gdy państwo młodzi to wasi krewni lub bliscy przyjaciele, możecie zaproponować im pomoc w przygotowaniach. Koleżanki panny młodej mogą wspomóc w wyborze sukni, kwiatów do wiązanki ślubnej lub organizacji przyjęcia. Wasze doświadczenie może być cenne i wesprze ich, a zarazem, to będzie część waszego prezentu od serca.

*Dobrze dobrane *
O sposobie wyboru i wręczenia prezentów decyduje młoda para i to ona zwykle zamieszcza taką informację w zaproszeniu. U nas wciąż najpopularniejszy jest podarunek w formie gotówki. Zastanawiacie się ile dać? Po prostu podarujcie kwotę, na którą was stać. Kupcie ładną kartkę z życzeniami albo zamówcie jej wykonanie u grafika – stanie się oryginalną pamiątką dla młodej pary. Drugi sposób to lista prezentów ślubnych, którą tworzą przyszli małżonkowie. To oni ją kreują i przekazują informację gościom weselnym. To dobry i najprostszy sposób, bo każdy może wybrać konkretny prezent w zależności od stopnia spokrewnienia i swoich możliwości.

Kreatywny prezent
Najtrudniejszy typ prezentów to niespodzianki. Po pierwsze musimy się zastanowić się, jaką maksymalnie kwotę na to przeznaczymy. Drugą kwestią jest niebezpieczeństwo, że wybierzemy podobny prezent, jak inni zaproszeni goście, dlatego dobrze jest skontaktować się z nimi i ustalić, co chcą sprezentować. Można też umówić się i kupić coś razem.

Ważne, żeby dowiedzieć się, co para lubi i czego potrzebuje. Prezenty ślubne powinny być zawsze dobierane do ich charakterów, zainteresowań, potrzeb. Często zdarza się, że kupujemy coś, co my sami chcielibyśmy mieć, a niekoniecznie to, o czym marzą obdarowani. Nikomu nie sprawi przyjemności nieudany prezent, o którym przekonamy się po czasie, zupełnie przypadkiem trafiając na zakurzone pudło gdzieś na strychu u przyjaciół lub na internetową aukcję.

Prezent praktyczny jest passé
Kiedy młodzi wprowadzają się do nowego mieszkania, przyda im się sprzęt AGD i różne domowe akcesoria. Dobrze wziąć pod uwagę przydatność prezentów w dłuższej perspektywie czasowej, więc warto kupować rzeczy dobre gatunkowo i uniwersalne.

Kiedyś Polacy mieli tendencję do rzeczy praktycznych, dziś to trochę się zmienia. Teraz młodzi wcale nie chcą prezentów w postaci pościeli, ręczników czy garnków. Nawet jeśli one się przydają, to nie sprawiają im prawdziwej radości. Liczy się przede wszystkim pomysł dobrany do pary. Może być taki, który jest w pewnym stopniu realizacją ich marzeń i pomaga budować prawdziwe relacje między darczyńcami a obdarowanymi.

Pamiątka na całe życie
Przyjmuje się, że prezent ślubny powinien być wspólny dla obojga małżonków, ale można też kupić spersonalizowane podarunki dla niej i dla niego. Co jest ważne? Oba prezenty musi łączyć jakaś wspólna cecha. Dziś na stronach internetowych z prezentami bez trudu znajduje się takie, jak np. podobne meble na dwie strony łóżka, filiżanki, tacki, obrazy. Odnaleźć można także oryginalne i nietuzinkowe podarunki – alternatywą dla sprzętu czy akcesoriów domowych, może być piękna biżuteria. Ważne, aby dobrze poznać gust pary. Dla minimalistek doskonała będzie bransoletka z grawerunkiem czy delikatny łańcuszek z zawieszką. Może to być też zawieszka lub kolczyki z ulubionym kamieniem panny młodej. Uniwersalny wybór? Serce symbolizujące miłość w połączeniu z diamentem! "Magic Moments", czyli "Magiczne chwile" to kolekcja drobnych, pełnych wdzięku naszyjników z białego lub żółtego złota, gdzie symboliczny kształt serca przypieczętowano kroplą brylantowego blasku.

Obraz
© Materiały prasowe | Apart

Dla ceniących elegancję można wybrać bransoletki z prostą, niewielką ozdobą, najlepiej wykonaną ze srebra lub złota. W zakupie biżuterii z okazji ślubu lepiej unikać awangardy i wzorów zbyt rzucających się w oczy. Dla pana młodego doskonałym prezentem będzie dobry, markowy zegarek np. z serii
Albert Riele Concerto, dostępne w salonach jubilerskich Apart.

Wprawdzie, jak głosi przesąd, podarowanie ukochanemu zegarka oznacza, że czas związku jest policzony, ale to tylko dotyczy panny młodej. Przysłowie nie działa, kiedy na taki zegarek złoży się kilku dobrych przyjaciół.

Naszyjnik i zegarek czy lot balonem?
Coraz modniejsze są też kupony na weekendowy wyjazd do spa, zafundowanie lotu balonem lub zaproszenie na romantyczny rejs z kolacją. Miło zaskoczyć młodych i zamówić jakąś atrakcję okolicznościową na wesele: fontannę czekoladową, konfetti, balony, fotobudkę. Ta ostatnia propozycja jest dość droga, ale to świetny pomysł na rozruszanie atmosfery na przyjęciu.

Partnerem artykułu jest Apart