Qaqwqwrqw

Najbrzydszy kolor świata

Jan Cybis, polski malarz i krytyk sztuki, podobno mawiał, że „nie ma kolorów ładnych czy brzydkich, są tylko trafnie użyte lub nie”. Artysta mógł się mylić, bo właśnie znalazł się niekwestionowany zwycięzca w kategorii „Najobrzydliwszy kolor świata”. Barwa, która budzi w ludziach największą liczbę negatywnych emocji i niemiłych skojarzeń nosi nazwę Pantone 448 C.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najbrzydszy kolor świata
(Materiał prasowy)
Qaqwqwrqw

Już w 2012 roku powyższym dochodzeniem zajęła się australijska grupa analityków z Gfk Bluemoon. Celem ich analizy było znalezienie koloru, który jest w stanie skutecznie zniechęcić palaczy do kupowania papierosów. Po długich obserwacjach i badaniach, które przeprowadzono na grupie 1000 osób z nałogiem, zwyciężyła barwa „Opaque Couche”, znana również jako Pantone 448C. Nieatrakcyjne połączenie odcieni khaki i brązu otrzymało największą liczbę nieprzychylnych komentarzy. Zdaniem ankietowanych, kolor nie wzbudza żadnych pozytywnych odczuć i kojarzy się jedynie z brudem, ropą oraz śmiercią.

kolor Materiał prasowy
Podziel się

Wyniki powyższych badań szybko potwierdziły się w praktyce, kiedy nieciekawa barwa pojawiła się na opakowaniach papierosów w Australii – sprzedaż tytoniu zaczęła wyraźnie spadać. Przykład z Australijczyków postanowiły wziąć kolejne kraje, wśród których znalazły się Wielka Brytania, Irlandia i Francja. Już wkrótce odcień błotnistego brązu znajdzie się na pudełkach papierosów we wspominanych państwach.

papierosy Materiał prasowy
Podziel się

Myślicie, że odcień Opaque Couche równie skutecznie odstraszyłby polskich palaczy?

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw