FitnessNajlepsze aplikacje do biegania

Najlepsze aplikacje do biegania

Najlepsze aplikacje do biegania
Źródło zdjęć: © iStock.com

19.09.2018 22:13, aktual.: 18.12.2018 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacje do biegania oferują wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają proces spalania tkanki tłuszczowej, a także pokonywanie kolejnych kilometrów. Dzięki aplikacjom mobilnym można monitorować m.in. czas, prędkość i dystans biegu. Dodatkowo niektóre aplikacje dla biegaczy pozwalają śledzić trasy biegowe i porównywać swoje wyniki ze swoimi znajomymi.

Dlaczego warto używać aplikacji do biegania?

Aplikacje dla biegaczy są bardzo przydatne do monitorowania osiąganych wyników. Dla wielu osób stanowi to świetną motywację do aktywności fizycznej. Większość tego typu aplikacji działa na smartfonach z Androidem i iOS-em. Wybór konkretnej aplikacji powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami.

Endomondo Sports Tracker

Endomondo jest jedną z najpopularniejszych aplikacji dla biegaczy. Dostępna jest ona zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Aplikacja ta jest kompatybilna z: Androidem, iOS-em, Windowsem Phone i Symbianem. Darmowa wersja Endomondo Sports Tracker oferuje sporo ciekawych funkcji, które mogą być przydatne nie tylko dla osób, które biegają, ale także dla osób, które uprawiają inne sporty.

Endomondo oferuje:

  • rejestrację prędkości i liczby utraconych kalorii,
  • wskazówki głosowe np. po każdym kilometrze,
  • mapę trasy,
  • informacje głosowe,
  • synchronizację treningów z mediami społecznościowymi,
  • obserwowanie wyników znajomych,
  • połączenie z pulsometrem.

MapMyRide

Map My Ride to kolejna aplikacja dla biegaczy, która od niedawna dostępna w polskiej wersji językowej. Wyposażona jest ona w moduł czasu, dystansu, średniego tempa biegu. Za jej pomocą można także mierzyć liczbę spalonych kalorii. Tym, co wyróżnia Map My Ride spośród innych aplikacji do biegania jest moduł diet. Program ten pozwala zoptymalizować plan żywienia dla uprawianej aktywności fizycznej. Dzięki temu możemy rejestrować swoje posiłki i liczyć kalorie — zarówno spalane, jak i dostarczane.

Allsport GPS

Allsport GPS to kolejna bardzo popularna aplikacja dla biegaczy. Jest ona przeznaczona do monitorowania różnego typu sportów — nie tylko biegania, ale również jazdy na rowerze czy nawet jazdy na rolkach. Spośród wszystkich propozycji wyróżnia się ona modułem pogodowym, który pokazuje nam najlepszy czas na aktywność fizyczną. Jest ona także bardzo przydatna do prowadzenia różnego rodzaju statystyk m.in. przebytego dystansu, spalonych kalorii, prędkości biegu itp.

Aplikacja Allsport GPS dostępna jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej, w której dodatkowo można korzystać z map topograficznych.

Runtastic

Runtastic to kolejna aplikacja dla biegaczy. Wyposażona jest ona w bardzo prosty w obsłudze dziennik. Automatyczne zapisuje on: czas, dystans, spalone kalorie, prędkość, a nawet wysokość nad poziomem morza. Bardzo przydatne jest to, że w każdej chwili można analizować swoje wyniki i porównywać nowe osiągnięcia z historycznymi. Przydatną funkcją w tej aplikacji jest odtwarzacz muzyczny. Runtastic posiada także wersję płatną, w której dostępne są m.in. wskazówki głosowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także