Trwa ładowanie...

Najlepsze tabletki do zmywarki

Tabletki do zmywarek są nie tylko substytutem płynu do mycia naczyń, ale także preparatu do czyszczenia samych urządzeń. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilkanaście typów różnych tabletek do zmywarek, które różnią się od siebie przede wszystkim marką i właściwościami.

Najlepsze tabletki do zmywarkiŹródło: iStock.com
d22zgqh
d22zgqh

Rodzaje tabletek do zmywarek

Tabletki do zmywarek, tuż obok proszków, są najpopularniejszym środkiem do mycia naczyń w zmywarkach. Ich największą zaletą jest łatwość dozowania. Na rynku dostępnych jest kilka typów tabletek do zmywarek. Mowa tu o:

  • Tabletkach jednofunkcyjnych, których jedyną rolą jest mycie naczyń.
  • Tabletkach 3w1, które myją, zmiękczają wodę, a także nabłyszczają naczynia.
  • Tabletkach 4w1, które czyszczą, nabłyszczają, zmiękczają wodę, a także chronią zmywarkę.
  • Tabletkach 5w1, które czyszczą, nabłyszczają, zmiękczają wodę, chronią szkło i zmywarkę.

Tabletki do zmywarki Fairy

Jednymi z najpopularniejszych tabletek do zmywarek są tabletki Fairy Jar All, które są produktem przeznaczonym do codziennego mycia naczyń w zmywarce. Znajdą one zastosowanie w szczególności przy krótkich cyklach. Wśród ich zalet można wymienić m.in.: szybkie rozpuszczanie się, skuteczne usuwanie trudnych zabrudzeń, a także ochronę srebrnych i stalowych sztućców. W składzie tych tabletek do zmywarek można znaleźć niejonowe środki powierzchniowo czynne, fosfoniany, enzymy i substancje zapachowe. Za opakowanie 115 tabletek Fairy Jar All trzeba zapłacić ok. 60 zł.

Tabletki do zmywarek Somat

W rankingu najlepszych tabletek do zmywarek na pierwszych miejscach klasyfikowane są zazwyczaj tabletki Somat - firmy wyspecjalizowanej w produkcji preparatów do zmywarek. Tabletki Somat Gold świetnie radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń nawet wtedy, gdy w zmywarce znajduje się niewystarczająca ilość soli i płynu nabłyszczającego. Przy czym warto podkreślić, że producent nie zaleca używać tabletek Somat Gold wówczas, gdy twardość wody ma ponad 21 stopni (informację o twardości wody można uzyskać w lokalnym przedsiębiorstwie wodociągowym).

Tabletki do zmywarek Finish

Na liście najpopularniejszych tabletek do zmywarek nie może zabraknąć tabletek Finish Quantum Max, które zawierają związki wybielające na bazie tlenu. Niestety w składzie tych tabletek znajduje się sporo substancji chemicznych, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Nie bez znaczenia jest również to, że Finish Quantum Max niezbyt dobrze sprawdzają się w przypadku krótkich programów mycia.

Dlaczego tabletka nie rozpuszcza się w zmywarce?

Istnieje kilka powodów, dla których tabletka do zmywarki może się nie rozpuścić. Należą do nich:

  • zbyt małe ciśnienie wody lub zbyt twarda woda;
  • zbyt dużo detergentów - jeżeli używamy soli, nabłyszczacza, a do tego kapułki 3w1, może się ona nie rozpuścić;
  • używanie przeterminowanych tabletek;
  • zbyt niska temperatura zmywania.
d22zgqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22zgqh