Najlepszy kominek gazowy 2019

Najlepszy kominek gazowy 2019

Najlepszy kominek gazowy 2019
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.09.2019 11:20

Ostatnie targi Heart and Home 2019 okazały się bardzo owocne dla holenderskiego producenta kominków gazowych, firmy Element 4. Jury wyróżniło najnowszy model kominka o nazwie SUMMUM 140 w dwóch kategoriach.

NAJLEPSZY KOMINEK GAZOWY 2019

SUMMUM 140 został uznany za najlepszy kominek gazowy roku 2019. To wielkie osiągnięcie będące zwieńczeniem lat wysiłków holenderskiego przedsiębiorstwa. Nagroda została przyznana z uwagi na nowoczesny design produktu oraz wyjątkowo realistyczny efekt wizualny paleniska. „Summum 140 to pierwszy, tak szeroki kominek gazowy z palnikiem Real Flame. Zastosowane wzornictwo i piękny efekt płomienia przekroczył oczekiwania nas wszystkich.” – orzekli jurorzy przyznając prestiżową nagrodę. Wyróżnienie to pokrywa się z opiniami użytkowników, którzy od lat uznają Element4 za lidera w branży kominków gazowych klasy Premium.

PRODUKT ROKU 2019

Okazało się jednak, że tytuł "najlepszego kominka gazowego 2019” to nie jedyna nagroda, która przypadnie twórcom SUMMUM 140. Jurorzy zdecydowali się wyróżnić producenta w sposób szczególny. SUMMUM 140 został określony „Produktem Roku 2019”, deklasując wszystkich konkurentów biorących udział w targach. Nagrodę odebrał Jan Kempers, dyrektor Element4.
Skomentował to wydarzenie następującymi słowami: „Zawsze staramy się zachować skromność, jednak nagroda Produktu Roku jest dla nas szczególnym osiągnięciem. Walczyli o nią wszyscy uczestnicy Heart and Home, jednak tytuł został przyznany właśnie nam. To ogromny sukces dla naszej firmy.” Tym sposobem Element4 zostawił konkurencję daleko w tyle i na wiele lat wyznaczył standardy w zakresie projektowania kominków gazowych.

PREMIERA SUMMUM 140

Najnowszy produkt Element4 jest właśnie wprowadzony do sprzedaży detalicznej. Już we wrześniu 2019 będzie można zakupić go również w Polsce. SUMMUM 140 wykorzystuje system wielopalnikowy. Posiada cztery oddzielne palniki Realflame oraz dodatkowy palnik dolny pod polanami. Dzięki temu uzyskujemy doskonały efekt płonącego paleniska. Ogień rozłożony jest w bardzo naturalny sposób, dzięki czemu trudno odróżnić go od ognia w kominku klasycznym. SUMMUM 140 jest przy tym produktem ekologicznym o wysokich zdolnościach grzewczych. Występuje w kilku wzorach dzięki czemu łatwo dopasować go do wystroju dowolnego wnętrza. Producent oferuje wariant panoramiczny, trójstronny, narożny, wyspowy oraz tunelowy. Kominek może pracować w czterech różnych trybach, w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika. Jego moc wynosi od 3,2 kW do 13,4 kW, a efekt ognia jest bardzo realistyczny również w trybie oszczędnym. Dzięki temu ograniczymy wydatki związane ze zużyciem gazu bez konieczności rezygnacji ze spędzania urokliwych wieczorów przy kominku.

ELEMENT4 – LIDER BRANŻY KOMINKOWEJ

SUMMUM 140 zostało zaprojektowane przez specjalistów z holenderskiej firmy Element4. Jest to jeden z liderów na rynku kominków gazowych. Ich produkty wyróżnia najwyższa jakość wykonania, zaawansowane zdolności grzewcze oraz doskonałe wzornictwo. Produkty Element4 są chętnie wykorzystywane przez architektów i dekoratorów wnętrz jako idealny element wystroju pomieszczeń.

Firma dba o to, żeby ich kominki były łatwe w użyciu i bezawaryjne. Rozpalenie kominka gazowego odbywa się za pośrednictwem jednego przycisku. Ogień pojawia się w sposób natychmiastowy, przez co możemy zapomnieć o uciążliwym dokładaniu drewna na opał. Wykorzystanie gazu zamiast drewna sprawia, że produkty Element4 nie wymagają częstego i uciążliwego czyszczenia, jak ma to miejsce w przypadku kominków klasycznych. Temperatura i wielkość płomieni mogą być w każdym momencie dostosowywane do aktualnych potrzeb użytkownika. To wszystko powoduje, że kominki gazowe Element4 od lat królują w salonach zachodnioeuropejskich domów i cieszą się rosnącym zainteresowaniem na całym świecie. Co najważniejsze, kominki Element4 są teraz dostępne również w Polsce. Ich dystrybutor to warszawska firma Omikron Kominki, która od ponad 15 lat popularyzuje kominki gazowe na terenie całego Kraju. SUMMUM 140 będzie dostępne w sprzedaży już od września 2019. Zachęcamy do szybkiej rezerwacji produktu, gdyż zwłaszcza na początku ilość dostępnych egzemplarzy będzie ograniczona.

Źródło artykułu:Materiał Partnera