Trwa ładowanie...
d2av421
Ludzie

Naraya

Naraya to preparat antykoncepcyjny, w którego skład wchodzą drospirenon i etynyloestradiol. Zażywany doustnie. Jedno opakowanie środku zawiera 21 powlekanych tabletek.
Share
d2av421

Naraya – informacje ogólne

Naraya to preparat antykoncepcyjny, w którego skład wchodzą drospirenon i etynyloestradiol. Zażywany doustnie. Jedno opakowanie środku zawiera 21 powlekanych tabletek. Zaliczany do preparatów jednofazowych – każda tabletka zawiera identyczną ilość hormonów.

Naraya – stosowanie

d2av421

Preparat Naraya należy zażywać codziennie przez kolejnych 21 dni (jedna tabletka na dobę). Po wykorzystaniu wszystkich pastylek z listka powinno nastąpić tygodniowa przerwa w stosowaniu leku, podczas której dojdzie do tzw. krwawienia z odstawienia. Po upływnie siedmiu dni na nowo rozpocząć kurację.

Naraya – skutki uboczne

Najczęściej pojawiającymi się skutkami ubocznymi podczas stosowania leku Narya są: trądzik, bóle głowy, bóle brzucha, zwiększenie masy ciała i ból piersi. Wszelkie dolegliwości spowodowane zażyciem środka Naraya należy niezwłocznie zgłosić swojemu ginekologowi.

Naraya – przeciwwskazania

d2av421

Tabletki antykoncepcyjne Naraya nie powinny być stosowane przez kobiety, u których stwierdzono (lub podejrzewa się ryzyko wystąpienia) dolegliwości o naturze zakrzepowo-zatorowej. Oprócz tego środek niewskazany jest w przypadku przewlekłej migreny, chorób trzustki, niewydolności wątroby lub nerek, nowotworów piersi i dróg rodnych oraz plamień międzymiesiączkowych niewiadomego pochodzenia. Preparat Naraya nie powinien być również stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Przed stosowaniem

Kurację z tabletkami Naraya powinno poprzedzić wykonanie podstawowych badań kontrolnych i ginekologicznych. Przed zażyciem leku należy skonsultować się ze swoim lekarzem.

d2av421

Podziel się opinią

Share
d2av421
d2av421