Trwa ładowanie...
d467hea
Seks i Związki

Naraya Plus

Naraya Plus to antykoncepcyjny środek jednofazowy, w którego skład wchodzą dwa żeńskie hormony sterydowe: drospirenon i etynyloestradiol. Chroni on kobietę przed niechcianą ciążę poprzez zahamowanie rozwoju komórki jajowej oraz uniemożliwienie plemnikom przedostania się do jajeczka.
Share
d467hea

Naraya Plus – informacje ogólne

Naraya Plus to antykoncepcyjny środek jednofazowy, w którego skład wchodzą dwa żeńskie hormony sterydowe: drospirenon i etynyloestradiol. Chroni on kobietę przed niechcianą ciążą poprzez zahamowanie rozwoju komórki jajowej oraz uniemożliwienie plemnikom przedostania się do jajeczka. Jedno opakowanie preparatu zawiera 28 powlekanych tabletek.

Naraya Plus – stosowanie

d467hea

Preparat Naraya Plus należy stosować codziennie przez 28 dni zgodnie ze schematem wydrukowanym na blistrze. Ostatnie cztery pastylki z rzędu oznaczone dodatkowo innym kolorem to tzw. tabletki placebo. W drugim lub trzecim dniu ich stosowania powinno pojawić się charakterystyczne krwawienie. Po wykorzystaniu całego opakowania można rozpocząć nowy listek z preparatem.

Naraya Plus – skutki uboczne

Tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus mogą wywołać różne skutki uboczne. Najczęściej pojawiające się to zaburzenia regularności miesiączki, huśtawki nastrojów, nudności, bóle brzucha, tkliwość piersi. Więcej informacji na temat możliwych skutków ubocznych znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Naraya Plus – przeciwwskazania

d467hea

Narya Plus nie powinna być stosowana przez kobiety z problemami natury zakrzepowo-zatorowej, cierpiące na migrenę i inne schorzenia z objawami neurologicznymi i chorujące na wszelkiego rodzaju dolegliwości trzustki. Oprócz tego tabletki niewskazane są pacjentkom z przeszłością nowotworową (wątroba, piersi, narządy rozrodcze). Zabrania się stosowania Naraya Plus w czasie ciąży i karmienia piersią.

Przed stosowaniem

Przed rozpoczęciem kuracji z tabletkami Naraya Plus należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem oraz wykonać szereg badań kontrolnych.

d467hea

Podziel się opinią

Share
d467hea
d467hea