Narożna kanapa do salonu - jaką wybrać?

Narożna kanapa do salonu - jaką wybrać?

Narożna kanapa do salonu - jaką wybrać?
Źródło zdjęć: © iStock.com
09.10.2018 14:02

Kanapa narożna to jeden z najwygodniejszych i najłatwiejszych do ustawienia mebli wypoczynkowych do salonu. Zapewni dużo miejsca do siedzenia za dnia, a z racji zastosowaniu możliwości rozłożenia również wygodny wypoczynek w nocy.

Kanapa narożna do salonu a jego rozmiar i układ

Rozmiary, materiały i układ w przypadku kanap narożnych to kwestie, które nie powinny sprawiać problemów. Ich producenci pozostawiają bowiem szeroką gamę narożników do dyspozycji klientów. Najważniejsze jest, aby dobrać odpowiednią kanapę do swojego salonu.

Przy zakupie kanapy narożnej należy mieć już ułożony plan ustawienia mebli w salonie. Ułatwi to bowiem wybór ze względu na wymiary czy orientację. Narożniki mogą być zaprojektowane tak, żeby zmieścić od trzech do pięciu osób. Zakup odpowiedniego zależeć powinien od potrzeb domowników i rozmiaru salonu. Orientacja z kolei to rozłożenie części krótszej wobec dłuższej. Ma ona znaczenie przy ustawianie mebla w salonie względem otworów okiennych czy drzwi.

Obraz
© Shutterstock.com

Dodatkowo należy zwrócić również uwagę, jak kanapa narożna do salonu obita jest z tyłu. Jeśli będzie to materiał roboczy, to staje się jasne, że obie strony będą musiały zostać ustawione przy ścianie lub zastawione komodami. Jeśli jednak materiałem dekoracyjnym obita jest cała kanapa narożna, to w dużych pomieszczeniach będzie mogła stanąć nawet na samym środku, wyznaczając tym samym strefę wypoczynkową.

Narożna kanapa do salonu – styl i kolor

Kolor kanapy, materiał obicia czy styl mebla to ważne elementy podczas aranżowania salonu. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się kanapy narożne o prostych kształtach i niewymyślnych materiałach. W pomieszczeniach zachowanych w stylu glamour sprawdzą się pikowane kanapy narożne pokryte miękkimi tkaninami, które lekko odbijają światło.

Obraz
© Materiały prasowe

Z kolei styl skandynawski podyktuje kupno kanapy narożnej w stonowanych kolorach z elementami naturalnego drewna. W salonie urządzonym w stylu rustykalnym z pewnością świetnie wyglądać będzie skórzany narożnik z pikowaniem.

Narożnik do salonu – z funkcją spania czy bez?

Większość narożników skonstruowana jest tak, aby zapewnić możliwość rozłożenia. Kanapa narożna z funkcją spania do salonu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają w zwyczaju przyjmować na noc gości lub w przypadku braku sypialni sami sypiają w salonie.

Obraz
© Shutterstock.com

Takie kanapy narożne mogą się rozkładać na wiele sposobów, choć najczęściej spotykanym jest wysuwanie szuflady z materacem spod dłuższej części narożnika. Krótsza zawiera wtedy pojemny schowek na pościel. Jednak nocny wypoczynek zapewniają nie tylko rozkładane kanapy narożne, ale również te segmentowe. Część dodatkową stanowią wtedy pufy, które w ciągu dnia mogą służyć za osobne siedziska.