Trwa ładowanie...

Narożnik czy sofa do małego salonu?

Małe pomieszczenia podczas urządzania wymagają szczególnie dużo uwagi. Najważniejszy jest bowiem dobór niewielkiej liczby funkcjonalnych, wąskich kanap i pojemnych szafek. Niezależnie zatem czy wybór padnie na narożnik, czy na sofę – mebel powinien być zgrabny i funkcjonalny.

Narożnik czy sofa do małego salonu?Źródło: iStock.com, fot: in4mal
d460r8p
d460r8p

Narożnik czy sofa – co wybrać do małego salonu?

Mały salon to duże wyzwanie. W zależności od ustawności i metrażu pomieszczenia meblem wypoczynkowym może być zarówno sofa, jak i narożnik.

Niezależnie od tego, na który z mebli padnie wybór, należy pamiętać o zachowaniu proporcji. Mały salon co prawda najpewniej pomieści kilkusegmentowy, ogromny narożnik, który robi wrażenie swoimi gabarytami, ale najpewniej nie zostanie w pomieszczeniu ani centymetra kwadratowego wolnego miejsca. Narożniki albo sofy powinny być zatem skrojone na miarę salonu.

Ważna jest także ich funkcjonalność. Jeśli gospodarze przyjmują często na noc gości, powinni wybrać narożnik lub sofę z funkcją spania. Mebel powinien nie tylko się rozkładać, ale też posiadać schowek na pościel.

Narożnik w małym salonie

Narożnik do małego salonu, tak jak już zostało wspomniane, powinien wyróżniać się skromnymi gabarytami. Sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu na planie kwadratu, gdzie istnieje możliwość ustawienia mebli w kącie. Dzięki temu stworzy kącik wypoczynkowy dla więcej niż dwóch osób i nie zabierze cennego miejsca przy ścianach.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Poza tym wieczorem będzie świetnym, a przede wszystkim wygodnym spaniem dla przyjmowanych gości. Po rozłożeniu co prawda może zabrać sporo miejsca na środku salonu, ale nie powinno być to szczególnie dotkliwe dla domowników. Zakup narożnika do małego salonu powinny zatem rozważyć osoby, które często przyjmują gości, zarówno w ciągu dnia, jak i na noc.

d460r8p

Sofa do małego salonu – jaką wybrać?

Innym meblem do wypoczynku w małym salonie może być sofa. To trafiony wybór w przypadku długich i wąskich salonów. Sprawdzi się zarówno po ustawieniu wzdłuż dłuższej ściany, jak i w poprzek, przy ścianie krótszej. Pozostawi dzięki temu sporo miejsca na komunikację i pozostałe meble.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Wybór sofy do małego salonu zależy od stylu życia i gustu domowników. Gospodarze, którzy często goszczą znajomych, powinni pomyśleć o sofie z funkcją spania, która rozłoży się na co najmniej 140 cm. Jeśli tego typu mebel nie będzie potrzebny, wtedy idealna okaże się tradycyjna sofa. Będzie ona z pewnością mniejsza, co pozytywnie wpłynie na estetykę wnętrza i optycznie je powiększy.

Mały salon – sofa z funkcją narożnika

Jeśli wybór mebla wypoczynkowego jest zbyt trudny, z pomocą spieszą producenci sof modułowych, do których dokupić można pufy. Posłużą one za autonomiczne siedziska, a po złączeniu z sofą stworzą wygodny narożnik, a nawet miejsce do spania dla dwóch osób.

d460r8p

To rozwiązanie idealne do małych salonów z otwartą kuchnią, ponieważ wtedy przestrzeń jest w najwyższym stopniu możliwa do szybkiego przeorganizowania. Sprawdzi się też w salonach na planie wąskiego prostokąta.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com
d460r8p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d460r8p