Trwa ładowanie...
d1bm9lw

Niebanalna suknia ślubna

Niebanalna suknia ślubna wcale nie musi być od razu bardzo ekscentryczna i przeznaczona jedynie dla kobiet lubiących szokować swym strojem. Pomiędzy suknią o bardzo tradycyjnym kroju a taką, która szokuje jest bowiem wiele miejsca dla bardzo różnorodnych i ciekawych kreacji. Jeśli nie gustujesz w sukni z gorsetem i na krynolinie, ani też w krojach bardzo odważnych czy dziwnych, oto kilka propozycji na niebanalną, ale też bardzo udaną ślubną kreację...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niebanalna suknia ślubna
(123RF)
d1bm9lw

Niebanalna suknia ślubna wcale nie musi być od razu bardzo ekscentryczna i przeznaczona jedynie dla kobiet lubiących szokować swym strojem. Pomiędzy suknią o bardzo tradycyjnym kroju a taką, która szokuje jest bowiem wiele miejsca dla bardzo różnorodnych i ciekawych kreacji. Jeśli nie gustujesz w sukni z gorsetem i na krynolinie, ani też w krojach bardzo odważnych czy dziwnych, oto kilka propozycji na niebanalną, ale też bardzo udaną ślubną kreację...

Niebanalne kroje! Wielcy projektanci mody ślubnej - jak np. amerykańska projektantka ślubna Vera Wang - coraz chętniej swoje kolekcje sukien ślubnych wzbogacają o kreacje w stylu lat 50. i 60. Suknie są więc bardzo dziewczęce i lekkie, z zaznaczoną talią, ale bez gorsetów czy ciężkich, długich spódnic. Wśród ich propozycji znaleźć można również białe kostiumy - żakiet i spódnicę - to ślubne rozwiązanie jest typowe dla domu mody Chanel.

Idąc za ich przykładem i korzystając z tych podpowiedzi można na ślubnym kobiercu wystąpić w lekkim jasnym kostiumie lub sukni za kolano, ale nie do ziemi - na pewno będzie niebanalnie, a przy tym elegancko i ładnie. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest wysokie prawdopodobieństwo, że kreacja będzie kosztować mniej niż w przypadku sukni tradycyjnej - tym bardziej jeśli uda się ją zakupić po prostu w sklepie z modą damską.

d1bm9lw

Niebanalne kolory! Innym sposobem na oryginalną, ale nie dziwną, suknię ślubną jest wybór kreacji w kolorze innym niż śnieżna biel. Suknie mogą być różowe, niebieskie, złote, ale też i białe we wzory czy w ogóle wzorzyste - takie kreacje także pojawiają się w kolekcjach znanych ślubnych projektantów.

Aby suknia ślubna różniła się od sukni gości weselnych, trzeba jednak się trochę postarać i poszukać takiej, która na pewno będzie wyjątkowa. Wybór na rynku jest wprawdzie coraz większy, więc znalezienie powinno być możliwe. Jednak pod uwagę wziąć należy, że ten sposób na niebanalną ślubną kreację na pewno wiązać się będzie z wysokimi kosztami, choć bardzo możliwe, że i tak będą one niższe niż zakupienie tradycyjnej sukni ślubnej.

Niebanalne dodatki! Oryginalne dodatki mają duże znaczenie. Mogą zmienić charakter nawet tradycyjnej ślubnej kreacji, a niebanalna kreacja wręcz się ich domaga. Do ciekawych ślubnych dodatków zaliczyć można - zaczynając od góry - kapelusz czy mały kapelusik z woalką - który świetnie pasować będzie zwłaszcza do kreacji w stylu lat 50. i 60.; większą, artystyczną biżuterię lub biżuterię rodową - która dobrze komponować się będzie z lekkimi, prostymi sukniami oraz z kreacjami kolorowymi; kolorowe buty i torebki - które pasują nie tylko do kolorowych sukien.

Jak zatem widać niebanalna ślubna kreacja nie jest jedynie propozycją dla ekscentrycznej panny młodej, ale może być interesującą alternatywą dla panny młodej, która nie chce być jedną z wielu. A gdyby miała obawy, czy nie jest nazbyt oryginalna powinna pamiętać, że jeszcze parę dekad temu ślubne kostiumy i kolorowe suknie wcale nie tak rzadko widziane były na ślubnym kobiercu.

(bb)

Więcej na temat ślubu:

* Jak suknia ślubna zmienia gwiazdę?*

* paprocki&brzozowski - suknie ślubne 2012*

* Co zrobić z suknią po ślubie?*

* Odpowiednia długość sukienki na wesele*

d1bm9lw

Podziel się opinią

Share

d1bm9lw

d1bm9lw