Blisko ludziNiezapomniany prezent ślubny

Niezapomniany prezent ślubny

Niezapomniany prezent ślubny
Źródło zdjęć: © -sxc.hu

19.11.2009 13:07, aktual.: 09.06.2010 07:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli młoda para jest Ci szczególnie bliska, na pewno pragniesz jej podarować coś niezwykłego, co nie tylko ją ucieszy, ale też będzie prezentem niezapomnianym. I choć z jednej strony wszystkie prezenty ślubne się pamięta, bo wszystkie są wyjątkowe, z drugiej - z czasem wszystko nieco powszednieje, warto wiedzieć, że na niezapomniany prezent ślubny jest kilka sprawdzonych sposobów

Jeśli młoda para jest Ci szczególnie bliska, na pewno pragniesz jej podarować coś niezwykłego, co nie tylko ją ucieszy, ale też będzie prezentem niezapomnianym. I choć z jednej strony wszystkie prezenty ślubne się pamięta, bo wszystkie są wyjątkowe, z drugiej - z czasem wszystko nieco powszednieje, warto wiedzieć, że na niezapomniany prezent ślubny jest kilka sprawdzonych sposobów.

Oto poradnik dla tych, którzy chcą podarować młodej parze prezent na całe życie:

  • Kiedy słucha się opowieści małżeństw z pewnym stażem - powiedzmy dwudziestoletnim i większym - można wiele się dowiedzieć o tym, jakie prezenty po latach najlepiej wspominają - na ogół są to prezenty praktyczne, ale też - to bardzo ważne - piękne. Wynika z tego, że niezapomnianym prezentem-pewniakiem będzie rzecz, której w domu na pewno będzie się używać, a jednocześnie wysokiej jakości, by po latach była wciąż tak samo śliczna. Polecam: serwis do kawy z dobrej porcelany lub serwis obiadowy, piękny obrus, srebrne sztućce (albo choć widelczyki deserowe), piękne kieliszki, dobre walizki na podróż poślubną, elegancką pościel etc.
  • Na drugim końcu spektrum, jako przeciwieństwo w stosunku do prezentów, które ucieszą na pewno - są prezenty obarczone pewnym ryzykiem. Dzieła sztuki bywają piękne - choć nie zawsze - i często goście pragną podarować młodej parze właśnie coś artystycznego. Jednak o ile jedne przedmioty mogą być wspaniałym prezentem ślubnym, o tyle inne - bardzo marnym. Trzeba naprawdę doskonale znać gust młodej pary, by być pewnym, że podarunek jej się spodoba. Jeśli jednak pragniesz ofiarować właśnie dzieło sztuki, polecam: małą lampkę (np. witrażową dla osób lubiących klasykę i tzw. designerską - dla miłośników nowoczesności), zegar na ścianę, wazon czy niewielką szafeczkę (styl - patrz wyżej); a odradzam: obrazy, rzeźby, figurki - naprawdę trudno jest podarować obraz, który na pewno ucieszy - nie tylko może się nie spodobać, ale też jego rozmiar może być nieodpowiedni i nigdy nie zostanie powieszony.
  • Jeśli masz furę pieniędzy i jeszcze nie wiesz, co podarować - daj dom lub samochód. Jeśli masz nieco mniej, też postaraj się nieco młodą parę porozpieszczać - na nowej drodze życia potrzebuje ona naprawdę wiele wsparcia, pomoc okazana jej w potrzebie zostanie zapamiętana na zawsze. Polecam: dobry sprzęt AGD: pralkę, lodówkę, odkurzacz, a także fajne radio, telewizor etc.
  • Ale na luksus ofiarowania prezentu z górnej półki cenowej - bo mają pieniądze i bo chcą się dzielić - stać jest nielicznych. Więcej osób boryka się z problemem wspaniałego prezentu za niewielkie pieniądze - także i na to jest rada: przede wszystkim musisz pamiętać, że najbardziej liczy się dobra wola - jeśli młoda para wie, że nie stać Cię na drogi prezent, ucieszy się z każdego podarunku. Polecam: drobiazg, ale - oczywiście - dobrej jakości: np. śliczną, wyszukaną gdzieś cukiernicę, albo fajny toster, piękną karafkę, sosjerkę, paterę do owoców - lub też coś wykonanego własnoręcznie: haftowane czy koronkowe serwetki, poduchy, narzuty etc.
  • Innym sposobem na prezent niezapomniany jest podarunek nieco dziwny. To, co dziwne (czy dziwaczne) łatwo w pamięć zapada. Nie zawsze jednak jest to dobry wybór, bo trzeba uważać, by takim prezentem młodej pary nie urazić. Jeśli więc chcesz spróbować prezentu niespotykanego na ślubie - odradzam: wszelkie prezenty z cyklu "śmieszne podarunki" - bo to nie ta okazja, a polecam - zawsze jak najlepszej jakości: encyklopedię (lub słowniki - w zależności od zainteresowań młodej pary), Pismo Święte, kolekcję płyt z ich ulubioną muzyką, albumy o ich ulubionych miejscach czy rzeczach, atlas świata, szachy, karty etc.
  • Nadal się głowisz i martwisz, czy prezent na pewno będzie zapamiętany? Zdradzę Ci pewien sekret: każdy prezent ślubny, nawet niewielkie wsparcie finansowe, będzie przez młodą parę zapamiętane, a im więcej włożysz serca w podarunek, tym życzliwiej będzie on wspominany po (wielu) latach!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także