UrodaNitkowanie brwi – na czym polega?

Nitkowanie brwi – na czym polega?

Nitkowanie brwi – na czym polega?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
07.12.2011 21:53, aktualizacja: 08.12.2011 15:18

Hinduskie kobiety pieczołowicie pielęgnują swoją urodę stosując przeróżne zabiegi. Z pokolenia na pokolenie przekazują sobie tajemnice pielęgnacji ciała. Dzięki punktom kosmetycznym, gdzie przeprowadzone są zabiegi, których korzenie sięgają pradawnych czasów cywilizacji indyjskiej można poznać alternatywne metody upiększania ciała. Taką też metodą jest nitkowanie. Na czym dokładnie to polega?

Hinduskie kobiety pieczołowicie pielęgnują swoją urodę stosując przeróżne zabiegi. Z pokolenia na pokolenie przekazują sobie tajemnice pielęgnacji ciała. Dzięki punktom kosmetycznym, gdzie przeprowadzone są zabiegi, których korzenie sięgają pradawnych czasów cywilizacji indyjskiej można poznać alternatywne metody upiększania ciała. Taką też metodą jest nitkowanie. Na czym dokładnie to polega?

Nitkowanie to metoda depilacji za pomocą odpowiednio splecionej 100% bawełnianej nici. Nić ta chwyta nawet bardzo cienkie i krótkie włosy usuwając je wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Można w ten sposób usuwać niechciany wąsik, brodę, włosy na policzkach oraz przepięknie wyregulować i zdefiniować brwi.

Do przeprowadzenia zabiegu potrzebujemy:

- bawełnianą nić,
- puder kosmetyczny,
- płyn lub żel do dezynfekcji.

Nitka o długości ok. 20 cm ma zawiązane końce (tworzy okrąg). Następnie taką nitkę zawija się na palcach dłoni i skręca. Skrzyżowana nitka ma tę przewagę nad pęsetą, iż najpierw unosi włoski, a później błyskawicznie je wyrywa. Podczas zabiegu usuwane są nawet najkrótsze włoski. Nitkowanie wykorzystywane jest również do depilacji innych niechcianych włosków na twarzy kobiet, takich jak wąsiki i baczki. Metoda ta jest bezpieczna i skuteczna. Może być również stosowana u osób ze szczególnie wrażliwą skórą, skłonną do zaczerwień i podrażnień.

Jest to metoda niezwykle ekologiczna i higieniczna. Nie smaruje się przy niej ciała żadnymi specyfikami, naszą skórę dotyka wyłącznie czysta nitka, którą po użyciu natychmiast się wyrzuca. Jest to więc metoda depilacji świetna dla alergików i osób ze skórą wrażliwą na kremy i innego rodzaju chemiczne specyfiki.

Nitkowanie to także bardzo szybki sposób usuwania włosków. Za pomocą nitki można za jednym pociągnięciem usunąć zarówno pojedynczy włosek, jak i całą ich linię. Dlatego doświadczonej kosmetyczce regulacja brwi nitką może zająć nawet do 2 minut! Oprócz tego nitka, podobnie jak pęseta, usuwa cały włos razem z cebulką. Dlatego efekty tego rodzaju depilacji mogą trwać nawet do sześciu tygodni.

Zabieg nitkowania można wykonać samemu, na początku oczywiście będzie on sprawiał wiele trudności, ale z czasem nabiera się wprawy do jego wykonywania. Nitka precyzyjnie usuwa włoski brwi i nadaje im idealny wygląd oraz perfekcyjny kształt. Jak przeprowadzić zabieg? Nitkowanie krok po kroku pokazane jest w internetowych poradnikach w formie krótkich filmików. Każda z nas z pewnością będzie potrafiła z mniejszą lub większa wprawą wykonać nitkowanie swoich brwi po obejrzeniu tego typu tutorialu. Może nie w dwie minuty, ale z pewnością depilacja potrwa nie dłużej niż za pomocą pęsety.

Nie istnieją przeciwwskazania do nitkowania. Może być wykonane w przypadku każdego rodzaju skóry nawet bardzo wrażliwej lub z problemami dermatologicznymi. Metoda ta w przeciwieństwie do wielu tradycyjnie stosowanych nie podrażnia skóry i nie powoduje alergii, lekkie zaczerwienienie mija już po kilku minutach po zabiegu.

Nitkowanie nie ma zbyt wielu wad. Główną jest to, że trudno jest znaleźć doświadczoną w zakresie nitkowania kosmetyczkę. Tylko doświadczona osoba może depilować nitką tak, aby później nie było problemów z wrastającymi włoskami, czy zapaleniem mieszków włosowych. Nieumiejętne nitkowanie może złamać włos, zamiast go całkowicie usunąć, co powoduje, że włosy mogą szybko odrastać.

Ból, jaki towarzyszy nitkowaniu jest zbliżony do bólu wywołanego wyrywaniem włosków pęsetą. Żeby go złagodzić, można zastosować na depilowaną część twarzy kompres z ciepłej wody. Pomimo tej niedogodności, nitkowanie jest chyba najlepszą metodą regulacji brwi, ale także pozbywania się wąsika. Szczególnie gdy wrażliwa skóra źle reaguje na krem lub ciepły wosk.

Zabieg wykonany przez przeszkoloną kosmetyczkę jest bardzo efektywny, pozostawia gładziutką twarz i pięknie wyregulowane brwi. Może być stosowany w przypadku kobiet i mężczyzn, którzy często potrzebują uporządkowania bujnych brwi. Do nitkowania nie potrzeba drogiego sprzętu lub środków do depilacji. Jest to zabieg bardzo higieniczny i naturalny.

Jesteś alergiczką? Albo zwolenniczką naturalnych metod pielęgnacji i naturalnych kosmetyków? Lubisz nowości? Chcesz skutecznego sposobu depilacji twarzy? Spróbuj nitkowania!

(jj/bb)

Więcej na temat brwi:

Źródło artykułu:WP Kobieta