Trwa ładowanie...
d2p77r5
Seks i Związki

Novynette

Novynette to tabletki antykoncepcyjne, zawierające dwa hormony sterydowe – etinylestradiol i dezogestrel.
Share
d2p77r5

Novynette – informacje ogólne

Novynette to tabletki antykoncepcyjne, zawierające dwa hormony sterydowe – etinylestradiol i dezogestrel. Lek skutecznie zatrzymuje proces owulacji i zmienia konsystencje śluzu szyjkowego. Preparat dostępny w dwóch wariantach: 21 tabletek (jeden blister) lub 63 tabletki.

Novynette – stosowanie

d2p77r5

Jedna tabletka na dobę nieprzerwanie przez 21 dni. Po wykorzystaniu jednego blistra należy przez tydzień odstawić lek. W trakcie przerwy pojawi się krwawienie. Stosować z godnie z zaleceniami lekarza. Więcej szczegółów odnoście dawkowania znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Novynette – skutki uboczne

Preparat Novynette może wywołać pojawienie się niepożądanych objawów. Wśród nich najczęściej występują: ból głowy, migrena, nudności, wymioty, wrażliwość na szkła kontaktowe i krwawienia między miesiączkami. Pojawienie się którychkolwiek ze skutków ubocznych należy skonsultować ze swoim lekarzem.

Novynette – przeciwwskazania

d2p77r5

Unikać stosowania leku w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik aktywny. Przeciwwskazane jest zażywanie preparatu Novynette w przypadku występowania (lub podejrzenia) problemów zakrzepowych, zatorowych, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób wątroby, nowotworów piersi i narządów rozrodczych, migreny. Lek nie powinien być zażywany w czasie ciąży i okresu laktacji.

Przed stosowaniem

Przed zastosowaniem tabletek antykoncepcyjnych Novynette należy skonsultować się lekarzem ginekologiem i poddać się rutynowym badaniom kontrolnym.

d2p77r5

Podziel się opinią

Share
d2p77r5
d2p77r5