Trwa ładowanie...
d2av421
Ludzie

OC-35

OC-35 to preparat medyczny stosowany w leczeniu trądziku, łysienia androgenowego i łagodnych postaci hirustyzmu.
Share
d2av421

OC-35 – informacje ogólne

OC-35 to preparat medyczny stosowany w leczeniu trądziku, łysienia androgenowego i łagodnych postaci hirustyzmu. W jego skład wchodzą etynyloestradiol i octan cyproteronu. Lek ma właściwości antykoncepcyjne.

OC-35 – stosowanie

d2av421

Środek OC-35 stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Standardowo należy spożywać po jednej tabletce na dobę przez 21 dni, po czym powinna nastąpić tygodniowa przerwa w zażywaniu specyfiku.

OC-35 – skutki uboczne

Preparat OC-35 może wywołać pewne niepożądane działania. Najczęściej pojawiającymi się skutkami ubocznymi leku są: wysypka, bóle brzucha, nietolerancja soczewek kontaktowych, ból w klatce piersiowej, zmiany popędu płciowego, wypadanie włosów, huśtawki nastroju. Wszelkie dolegliwości związane z zażywaniem preparatu OC-35 należy zgłosić swojemu lekarzowi.

OC-35 – przeciwwskazania

d2av421

Nie należy zażywać leku OC-35 w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik aktywny preparatu. Środek przeciwwskazany jest również w czasie ciąży i karmienia piersią. Oprócz tego nie zaleca się stosowania OC-35 kobietom cierpiącym na cukrzycę, krwawienie z narządów rodnych o niewidomej przyczynie, dolegliwości mogące świadczyć o zakrzepicy, nowotwór piersi, wątroby lub układu rozrodczego. Przeciwwskazane jest także stosowanie w wypadku podejrzenia ryzyka wystąpienia problemów zakrzepowo-zatorowych oraz po przebytej żółtaczce.

Przed stosowaniem

OC-35 nie może być stosowany tylko jako preparat antykoncepcyjny. Przed zastosowaniem leku konieczne jest wykonanie badań kontrolnych.

d2av421

Podziel się opinią

Share
d2av421
d2av421