Odświeżenie salonu

Odświeżenie salonu
Źródło zdjęć: © www.bonaldo.com

12.02.2009 16:14, aktual.: 12.02.2009 16:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Państwo Monika i Paweł z Białegostoku chcą zmienić kolorystykę ścian oraz układ mebli tak, aby zmieścił się w salonie stół, który do tej pory był używany tylko przy większych imprezach.

Państwo Monika i Paweł z Białegostoku chcą zmienić kolorystykę ścian oraz układ mebli tak, aby zmieścił się w salonie stół, który do tej pory był używany tylko przy większych imprezach. Mogą Państwo zamienić telewizor na płaski oraz zmienic dywan. Jednak nie wchodzi w grę burzenie ścian oraz wymiana dużej kanapy narożnej.

Mam dla Pani dwie propozycje ustawienia mebli.

W pierwszym przykładzie (rys. 1 – Joanna Rzepińska) sofa pozostaje właściwie w tym samym miejscu, tylko fotel postawiłam przed wyjściem na balkon. Stół staje w tej wersji przy ścianie, przy której stał poprzednio telewizor. Telewizor natomiast stawiamy - wieszamy na mobilnej szafce postawionej pośrodku pokoju (fot. 1 i fot. 2).

POLECAMY:

Jest coraz więcej tego typu rozwiązań. Są to często obrotowe mebelki, wizualnie lekkie. Gdyby Państwo nie znaleźli zadowalającego rozwiązania tego typu, można pokusić sie o wykonanie podobnej konstrukcji np. u stolarza. W tym wypadku taki mebelek subtelnie oddzieliłby kącik jadalniany od wypoczynkowego. Poza tym przez to, że cała ściana przy barku jest przechodnia nic nie może tej komunikacji zastawiać telewizor, więc jest to jedyne nań miejsce.

W wypadku, gdyby Państwo jednak nie zdecydowali się na takie rozwiązanie, możliwe jest po prostu przesunięcie sofy bliżej wyjścia (rys. 2 – Joanna Rzepińska). A w przestrzeni powstałej za plecami sofy – ustawienie stołu z krzesłami. Jednak nie jest to rozwiązanie zadowalające. Optycznie zmniejszamy pokój i ograniczamy przestrzeń dla stołu. Nie będzie to wygodne. Reasumując – polecam pierwsza propozycję.

Architekt wnętrz
Joanna Rzepińska

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także