Trwa ładowanie...
Megafon.pl
remake
30-06-2014 16:58

"Omen" powraca

Wytwórnia 20th Century Fox i studio Platinum Dunes zrealizują kolejną przeróbkę kultowego horroru satanistycznego "Omen".

Share
"Omen" powracaŹródło: DP/ALFAQUI/NEWSPIX.PL
dhab3kz

Wytwórnia 20th Century Fox i studio Platinum Dunes zrealizują kolejną przeróbkę kultowego horroru satanistycznego "Omen". Oryginalny obraz powstał w 1976 roku i nakręcił go Richard Donner. W rolach głównych wystąpili Gregory Peck i Lee Remick. To historia małżeństwa amerykańskiego dyplomaty Roberta Thorna i jego żony, którzy z radością i nadzieją oczekiwali przyjścia na świat swego pierworodnego dziecka. Niestety chłopiec zmarł zaraz po porodzie.

Thorn ukrył tragedię przed żoną i w tajemnicy przed nią adaptował urodzone w tym samym czasie dziecko, którego samotna matka nie przeżyła połogu. Chłopiec otrzymał na imię Damien.

Od najmłodszych lat był niezwykłym dzieckiem. Wybitnie inteligentny, ale i zamknięty w sobie, nigdy nie chorował. Budził też nie wytłumaczony, paniczny lęk w zwierzętach. W dniu piątych urodzin Damiena jego niania popełnia makabryczne samobójstwo. To pierwszy z wielu tragicznych i upiornych wypadków, które wydarzą się wokół chłopca. Thorn zaczyna dostrzegać, że jego przybrany syn jest nie tylko wyjątkowy, ale także zły. Zaczyna badać pochodzenie adoptowanego dziecka i odkrywa, że powiązane jest z Szatanem.

dhab3kz

W 2006 roku powstał remake filmu. Nakręcił go John Moore, a w rolach głównych wystąpili Liev Schreiber i Julia Stiles. Obraz jednak nie zdobył tak dużej popularności, jak jego kultowy poprzednik. Nic więc dziwnego, że producenci zdecydowali się spróbować jeszcze raz. Jak na razie nie wiadomo, kto stanie za kamerą.

Przypomnijmy, że w oparciu na oryginalnym filmie stacja Lifetime przygotowuje serial. Za scenariusz odpowiada jeden z producentów "Walking Dead", Glen Mazzara.

(Megafon.pl/ma)

dhab3kz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhab3kz
dhab3kz