Trwa ładowanie...
d1kptg5
Ludzie

Ovulan

Ovulan to jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne oparte na dezogestrelu. Ze względu na brak w składzie estrogenu zalicza się je do tzw. minipigułek.
Share
d1kptg5

Ovulan – informacje ogólne

Ovulan to jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne oparte na dezogestrelu. Ze względu na brak w składzie estrogenu zalicza się je do tzw. minipigułek. Lek może być przyjmowany przez kobiety karmiące piersią. W sprzedaży dostępne są opakowanie mniejsze (28 tabletek) oraz większe (84 tabletki).

Ovulan – stosowanie

d1kptg5

Lek Ovulan należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Standardowo spożywać jedną tabletkę na dobę aż do wyczerpania opakowania.

Ovulan – skutki uboczne

Jak wiele preparatów antykoncepcyjnych, Ovulan może wywołać pojawienie się pewnych działań niepożądanych. Najczęściej odnotowane skutki uboczne to: ból głowy, tkliwość piersi, nudności, wymioty, trądzik, nieregularne miesiączkowanie, przyrost masy ciała. Wszelkie dolegliwości związane z zażywaniem tabletem Ovulan należy skonsultować z lekarzem.

Ovulan – przeciwwskazania

d1kptg5

Lek Ovulan przeciwskazany jest kobietom w ciąży i uczulonym na jego składniki aktywne. Nie zaleca się stosowania środka Ovulan chorującym na nowotwory złośliwe zależne od hormonów płciowych oraz na wszelkie dolegliwości powodujące nieprawidłową pracę wątroby. Preparat przeciwwskazany jest również w przypadku podejrzenia (lub też czynnej choroby) problemów zakrzepowo-zatorowych.

Przed stosowaniem

Przed użyciem tabletek antykoncepcyjnych Ovulan należy skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem oraz zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia niepożądanych działań oraz pozwoli ustalić ewentualne przeciwskazania w stosowaniu środka.

d1kptg5

Podziel się opinią

Share
d1kptg5
d1kptg5