Trwa ładowanie...
d2av421
Seks i Związki

Ovulastan

Ovulastan to preparat antykoncepcyjny zawierający niewielkie dawki żeńskich hormonów dezogestrelu i etynyloestradiolu.
Share
d2av421

Ovulastan – informacje ogólne

Ovulastan to preparat antykoncepcyjny zawierający niewielkie dawki żeńskich hormonów dezogestrelu i etynyloestradiolu. Zapobiega on zajściu w ciążę przez hamowanie rozwoju komórki jajowej, zmianę sposobu złuszczania się błony śluzowej i zagęszczenie wydzieliny z szyjki macicy. Lek dostępny jest w dwóch wariantach: mniejszy 21 tabletek i większy 63 tabletki.

Ovulastan – stosowanie

d2av421

Preparat Ovulastan należy zażywać zgodnie z kalendarzem wydrukowanym na blistrze z tabletkami. Lek stosować codziennie przez trzy tygodnie (jedna tabletka dziennie), a następnie odstawić na siedmiodniowy okres.

Ovulastan – skutki uboczne

Tabletki antykoncepcyjne Ovulastan mogą wywołać niepożądane efekty uboczne. Najczęściej pojawiają się spadek libido, bóle piersi, rozregulowanie cyklu miesiączkowego, trądzik, zmiany skórne, nudności, wymioty, bóle głowy, zatrzymanie nadmiernej ilości wody w organizmie. Wystąpienie któregokolwiek powinno zostać niezwłocznie zgłoszone lekarzowi.

Ovulastan – przeciwwskazania

d2av421

Leku nie powinny stosować kobiety uczulone na jego składniki aktywne. Zabrania się zażywania tabletek Ovulastan w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. Innymi przeciwwskazaniami są: zakrzepica (lub jej podejrzenie), cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zapalenie trzustki, niewydolność wątroby, choroba nowotworowa (piersi, narządów rozrodczych lub wątroby), migrena.

Przed stosowaniem

Zanim rozpoczniesz kurację antykoncepcyjną z tabletkami Ovulastan, koniecznie zasięgnij opinii swojego lekarza. Obowiązkowo należy wykonać kontrolne badania internistyczne i ginekologiczne.

d2av421

Podziel się opinią

Share
d2av421
d2av421