Trwa ładowanie...
d1q4ylr
Ludzie

Ozdoby choinkowe - DIY

Święta Bożego Narodzenia za pasem - czas zatem pomyśleć o tegorocznym wystroju choinki. Nic tak jednak nie zbuduje niepowtarzalnej świątecznej atmosfery, jak własnoręcznie zrobione ozdoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ozdoby choinkowe - DIY
(123RF)
d1q4ylr

Święta Bożego Narodzenia za pasem - czas zatem pomyśleć o tegorocznym wystroju choinki. W sklepach już od dawna na półkach królują rozmaite ozdoby choinkowe, za pomocą których nasze świąteczne drzewko przybierze wyjątkowego charakteru. Nic tak jednak nie zbuduje niepowtarzalnej świątecznej atmosfery, jak własnoręcznie zrobione ozdoby.

Niewielkim kosztem możesz sprawić, że twoja choinka zaprezentuje się w tym roku wyjątkowo pięknie! Ozdoby choinkowe mogą przybrać rozmaite kształty. W gruncie rzeczy tylko od naszej wyobraźni zależy, co w trakcie Bożego Narodzenia zawiśnie na świątecznym drzewku. Zamiast kupować gotowe dekoracje w sklepie, warto samodzielnie zrobić niektóre z nich. Dzięki temu nie tylko nadamy choince unikatowego charakteru, ale również lepiej poczujemy niezwykłą atmosferę świąt. Doskonałym pomysłem jest również zrobienie ozdób wspólnie z dzieckiem – dla niego będzie to wspaniała frajda oraz niesamowita zabawa. Szukasz inspiracji na własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe? Poniżej znajdziesz kilka interesujących pomysłów.

Bombka z włóczki

d1q4ylr

Bombki wcale nie muszą być tylko szklane lub plastikowe. Ciekawym pomysłem jest z pewnością zrobienie okrągłej ozdoby choinkowej ze zwykłej włóczki. Do wykonania takiej dekoracji potrzebna będzie oczywiście sama włóczka (lub mulina), balonik, klej (np. do drewna) i ewentualnie dodatkowe ozdoby. Balonik należy nadmuchać do wybranego przez siebie rozmiaru, a następnie mocno go zawiązać. Włóczkę owijamy wokół balona, tak by powstała charakterystyczna „pajęczynka”.

Następnie należy posmarować włóczkę klejem (wcześniej można posmarować ją żywicą) i zostawić do wyschnięcia. Po kilku lub kilkunastu godzinach klej powinien całkowicie zaschnąć, a włóczka zesztywnieć. Wówczas przebijamy balonik i wyciągamy go ze środka. Na końcu można naszą bombkę ozdobić brokatem lub nadać jej odpowiedniego koloru, spryskując ją spreyem. Do tak przygotowanej ozdoby dowiązujemy nitkę i zawieszamy na choince.

Quillingowa bombka

Niezwykle ciekawe ozdoby choinkowe można przygotować za pomocą techniki quillingu, czyli rodzaju rękodzieła, do którego wykorzystuje się zwinięte paski papieru. W sklepie papierniczym kupujemy styropianową kulkę o wielkości choinkowej bombki. Z cienkich pasków papieru (tutaj doskonale spiszą się ścinki z biurowej niszczarki) formujemy niewielkich rozmiarów krążki, które następnie doklejamy jeden obok drugiego na wcześniej kupionej kulce. Kolor ozdoby zależeć będzie od tego, jakiego papieru użyjemy do stworzenia naszej quillingowej dekoracji.

d1q4ylr

Na końcu doklejamy na środek każdego jednego krążka brokatową gwiazdkę, choinkę, lub dowolnie wybrany kształt (tego typu świecącą ozdóbkę również kupimy w sklepie papierniczym). Całość należy oczywiście pozostawić do wyschnięcia, a przed zawieszeniem na drzewku musimy doczepić malutki uchwyt lub haczyk, na którym zawiążemy nitkę. Wykonanie takiej ozdoby jest dość czasochłonne, ale efekt końcowy robi ogromne wrażenie.

Makaronowy aniołek

Oryginalną ozdobę choinkową przygotujemy również z makaronu! Do wykonania takiej dekoracji potrzebne będą: zapałka lub wykałaczka, trochę waty, makaron typu rurki oraz wstążki, sprey koloru złotego lub srebrnego, a także własne wybrane dodatki. Z waty formujemy kulkę, którą następnie naklejamy na jeden koniec zapałki. Te dwa elementy należy później włożyć do makaronu rurki i skleić ze sobą. Po jednej ze stron doklejamy drugi makaron, tym razem typu wstążka. Gdy całość wyschnie, formujemy aniołkowi włosy z dowolnego materiału. Całość spryskujemy wybranym kolorem i dekorujemy według własnego uznania. Na końcu doklejamy nitkę, dzięki której aniołek będzie mógł znaleźć się na naszej choince.

Ozdoby choinkowe z filcu

W niezwykle łatwy sposób zrobimy również ozdoby choinkowe z filcu. Materiał kupić można w dowolnym sklepie z tekstyliami i przy odrobinie talentu plastycznego, wykonamy prawdziwe bożonarodzeniowe cuda. Na materiale rysujemy dowolny kontur (może to być bombka, bałwanek, gwiazdka itd.), a następnie wycinamy go ostrym nożykiem technicznym. Oczywiście możemy za pomocą igły i nitki naszyć różne elementy, dzięki którym stworzona ozdoba będzie jeszcze atrakcyjniejsza.

d1q4ylr

Ozdoby choinkowe z szyszek

Nie ma chyba prostszego sposobu na wykonanie własnoręcznej ozdoby choinkowej - wystarczy znaleźć ładną i suchą szyszkę, którą następnie malujemy na dowolnie wybrany przez siebie kolor oraz przystrajamy różnymi świecidełkami. Wszystko zależy od naszego gustu oraz siły wyobraźni. Równie dobrze możemy tylko polakierować szyszkę i cieszyć się jej naturalnym wyglądem! Pomysłów na wykorzystanie tego daru natury z pewnością nie brakuje.

W. Chentkiewicz, WP Kobieta

d1q4ylr

Podziel się opinią

Share

d1q4ylr

d1q4ylr