UrodaPeeling Kawitacyjny

Peeling Kawitacyjny

Peeling Kawitacyjny
Źródło zdjęć: © -sxc.hu
04.07.2009 14:12, aktualizacja: 29.12.2011 10:25

Peeling kawitacyjny to ostatnio popularny zabieg oczyszczania, złuszczania skóry, który wykonywany jest za pomocą wibracji ultradźwiękowej.

Peeling kawitacyjny to ostatnio popularny zabieg oczyszczania, złuszczania skóry, który wykonywany jest za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Zabieg poza złuszczeniem zapewnia skórze mikromasaż, który poprawia krążenie i dotlenienie skóry.

Kawitacja poza poprawą mikrokrążenia i dotlenienia skóry znacznie intensyfikuje wnikanie substancji pielęgnujących w głąb skóry. Peeling kawitacyjny polecany jest w szczególności dla osób z przetłuszczającą się skórą, ponieważ usuwa zalegające w porach skóry sebum, a przy regularnym stosowaniu zmniejsza też przetłuszczanie.

Peeling kawitacyjny pomaga w pozbyciu się zaskórników i wągrów widocznych na skórze i minimalizuje ilość bakterii chorobotwórczych. Ostatecznie wpływa na poprawę nawilżenia, koi i regeneruje skórę.

Jak przebiega zabieg?

Wilgotna skóra zostaje poddana działaniu fal ultradźwiękowych. Podczas zabiegu powstają mikroskopijne pęcherzyki, które kierowane ze zmiennym ciśnieniem powodują rozbicie martwych komórek naskórka. Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe zakończony szpatułką, którą przesuwa się po zwilżanej twarzy. Zastosowanie tego urządzenia pozwala na głęboką regenerację skóry przez jej odnowienie i oczyszczenie na dużej głębokości. Efekty zabiegu

Po wykonanym peelingu kawitacyjnym możemy oczekiwać znacznego oczyszczenia skóry. Co ważne odbywa się to w bezbolesny i komfortowy sposób. Skóra po kawitacji jest gładka i odświeżona. Dodatkowo neutralizowanie bakterii wpływa na zmniejszone powstawanie pryszczy i zapalnych zanieczyszczeń.

Kawitacja także:
- usuwa przebarwienia
- poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
- zmniejsza ilość zanieczyszczeń
- poprawia mikrokrążenie
- poprawia nawilżenie
- usuwa martwe komórki skóry
- poprawia strukturę blizn

Peeling kawitacyjny polecany jest w szczególności dla bardzo delikatnej oraz cienkiej skóry, reagującej nadwrażliwością. Jest stosowany także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się.

Zabieg kończy się zaaplikowaniem ampułki nawilżającej, która po wykonanym zabiegu bardzo skutecznie wnika w skórę. Peeling kawitacyjny można przeprowadzić na skórze twarzy, dekoltu, dłoniach oraz plecach.

Częstotliwość zabiegu:

jednorazowo lub 1 raz w tygodniu przez 5-6 tygodni Podtrzymanie efektu: 1 zabieg na miesiąc * Przeciwwskazania:* ciąża, choroby nowotworowe, rozrusznik serca. Czas zabiegu: 60-90 minut

Źródło artykułu:WP Kobieta