Trwa ładowanie...
dpiks2h
Ludzie

PETA znów szokuje

Modnie ubrana kobieta spaceruje ze swoim ulubieńcem pod pachą. Dziecko bawi się z pieskami na trawniku. Dziewczyna uprawia jogging ze swoim pupilem. To obrazki z najnowszej reklamy organizacji PETA zajmującej się prawami zwierząt. Czym wyróżnia się ten krótki filmik? Wszystkie pojawiające się w nim „psy” są martwe i ukryte w czarnych workach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PETA znów szokuje
(Huffingtonpost.com)
dpiks2h

Modnie ubrana kobieta spaceruje ze swoim ulubieńcem pod pachą. Dziecko bawi się z pieskami na trawniku. Dziewczyna uprawia jogging ze swoim pupilem. To obrazki z najnowszej reklamy organizacji PETA zajmującej się prawami zwierząt. Czym wyróżnia się ten krótki filmik? Wszystkie pojawiające się w nim „psy” są martwe i ukryte w czarnych workach. Reklama ma promować adopcję psów ze schronisk.

„Jeśli kupisz psa, to co zrobisz z tym ze schroniska, którego zabiłeś?” pojawia się napis na końcu filmu. O co chodzi? Amerykańskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt szacuje, że blisko połowa psiaków, które trafiają do schronisk zostaje uśpiona, ponieważ nie znalazły nowego właściciela. Podobny los spotyka siedem na dziesięć trafiających tam kotów. Według PETA w schroniskach zabijanych jest co roku prawie 4 miliony zwierząt.

Film wywołał już oczywiście oburzenie. Stacja KCBS-TV, która zamierzała pierwotnie wyemitować przesłanie PETA, zrezygnowała w końcu z emisji, a reklamę nazwała „niesmaczną”.

dpiks2h

- Tak, nasza reklama jest niesmaczna – o to nam chodziło – odpowiada Lisa Lange z PETA. - Nie ma nic estetycznego w przeprowadzanej co roku przez schroniska dla zwierząt eutanazji milionów psów, ponieważ ludzie, którzy mogliby przyjąć je do swoich domów woleli zakupić psa u hodowcy lub w sklepie zoologicznym.

Źródło: Huffingtonpost

POLECAMY: * PETA LECZY LINDSAY LOHAN*

dpiks2h

Podziel się opinią

Share

dpiks2h

dpiks2h