FitnessPetycja "STOP Rakowi Szyjki Macicy"!

Petycja "STOP Rakowi Szyjki Macicy"!

Petycja "STOP Rakowi Szyjki Macicy"!

06.12.2007 15:32, aktual.: 27.05.2010 17:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdego roku 50 tysięcy kobiet zapada na raka szyjki macicy, a 25 tysięcy umiera na tę chorobę! Petycja "STOP Rakowi Szyjki Macicy" wzywa Parlament Europejski oraz Komisję Europejską i wszystkie rządy europejskie do wprowadzenia zorganizowanych programów, które byłyby dostępne dla wszystkich kobiet

Każdego roku 50 tysięcy kobiet zapada na raka szyjki macicy, a 25 tysięcy umiera na tę chorobę, chociaż wiadomo, że programy profilaktyczne mogą zapobiec praktycznie każdemu przypadkowi zachorowania.

Niestety większość kobiet nie ma dostępu do tych programów. Wprawdzie badania cytologiczne są dostępne w całej Europie, ale głównie dla tych kobiet, które wiedzą, że mogą o nie poprosić lub dla tych, które stać, by za nie zapłacić. W tej sytuacji kobiety zamożne i dobrze wykształcone są bardziej chronione, podczas gdy te mniej zamożne są w większym stopniu narażone na zachorowanie.

Rak szyjki macicy jest szczególną odmianą nowotworu, ponieważ istnieje szansa na całkowite jego wyeliminowanie, o ile wprowadzona zostanie powszechnie dostępna profilaktyka.

Petycja "STOP Rakowi Szyjki Macicy" wzywa Parlament Europejski oraz Komisję Europejską i wszystkie rządy europejskie do wprowadzenia zorganizowanych programów, które byłyby dostępne dla wszystkich kobiet.
Petycję tę można znaleźć na stronie: www.cervicalcancerpetition.eu

Zdobycie miliona podpisów do 22 stycznia 2008 roku (tego dnia upłynie termin petycji) umożliwi wywarcie politycznego nacisku i skłonienie Komisji Europejskiej do zmiany prawa.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także