UrodaPlastyka brzucha po cesarskim cięciu

Plastyka brzucha po cesarskim cięciu

Plastyka brzucha po cesarskim cięciu
Źródło zdjęć: © -sxc.hu

28.09.2009 19:16, aktual.: 29.09.2009 15:32

Słyszałam, że istnieje możliwość usunięcia tzw. fartucha skórnego będącego skutkiem dużych ciąż po dwukrotnej cesarce, i że może być to operacja finansowana z NFZ?

Słyszałam, że istnieje możliwość usunięcia tzw. fartucha skórnego będącego skutkiem dużych ciąż po dwukrotnej cesarce, i że może być to operacja finansowana z NFZ. Jakie kroki należy podjąć i gdzie się zwrócić aby skorzystać z tej możliwości? Czy w ramach w/w operacji usuwana jest także tkanka tłuszczowa czy sam fałd skóry?

Zabieg plastyki brzucha pozwala na zredukowanie ilości nadmiernej skóry w okolicach brzucha, spowodowany często ciążą. Kwestia jego refundacji przez NFZ musi być skonsultowana z lekarzem w szpitalu z podpisaną umową o refundacje, a następnie w związku ze wskazaniami do takiego zabiegu jest możliwe ustalenie w jakiej placówce i na jakich warunkach mógłby się od odbywać. Technicznie wykonanie lipoplastyki brzucha z odsysaniem jest jak najbardziej możliwe jednakże kwestia wykonania tego zabiegu w ramach NFZ jest oceniana przez lekarza konsultującego.

Dr n. med Małgorzata Chomicka-Janda, pracuje w IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także