Pochłaniacz kurzu domowego

Pochłaniacz kurzu domowego
Źródło zdjęć: © iStock.com | karelnoppe

25.07.2018 06:10, aktual.: 29.03.2019 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pochłaniacz kurzu domowego, czyli oczyszczacz powietrza, przynosi ulgę alergikom i znacznie ułatwia sprzątanie. Przydaje się zwłaszcza w sezonie grzewczym, kiedy okna przez większą część dnia pozostają zamknięte, a także w czasie pylenia, gdy oprócz kurzu w powietrzu unosi się całe mnóstwo alergenów. Dzięki pochłaniaczowi kurzu w domu można odetchnąć pełną piersią i ustrzec się nawracających podrażnień śluzówki nosa.

Jak działa pochłaniacz kurzu domowego?

Pochłaniacz kurzu domowego pozwala pozbyć się zlepków pyłu, sierści, bakterii, odchodów roztoczy, jaj pasożytów, ludzkiego naskórka i cząsteczek metali ciężkich bytujących w powietrzu. Ma wbudowany wentylator i wymusza obieg powietrza, które przechodzi przez wymienny filtr, zostawiając na nim wszelkie zanieczyszczenia. Niekiedy oferuje dodatkowe funkcje. Potrafi neutralizować nieprzyjemne zapachy, usuwać smog, nawilżać oraz jonizować powietrze. Pochłaniacze kurzu domowego dla alergików są wyposażone w kilka różnych filtrów, które zatrzymują wszelkiego rodzaju alergeny. Urządzenia takie są w stanie zapobiegać katarowi siennemu, swędzeniu skóry, zapaleniu spojówek oraz suchemu kaszlowi o podłożu alergicznym.

Czy warto kupić pochłaniacz kurzu domowego?

Podstawową zaletą pochłaniacza kurzu jest to, że stwarza zdrowe środowisko domowe, w którym świetnie czują się zwłaszcza małe dzieci, alergicy i astmatycy. Co więcej, oprócz kurzu niweluje papierosowy dym. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla rodzin z osobami palącymi. Warto go kupić także dlatego, że w dni o podwyższonym poziomie smogu w powietrzu potrafi zastąpić wietrzenie, a tym samym zapobiec dostawaniu się do wnętrza szkodliwych cząsteczek. Pochłaniacz kurzu domowego sprawdza się nie tylko w oczyszczaniu powietrza, ale również w jego osuszaniu. To antidotum na zagrzybione ściany oraz wilgoć gromadzącą się na szybach. By nie osiągnąć efektu odwrotnego niż zamierzony, trzeba jednak zwracać uwagę na to, by urządzenie nie miało filtra wodnego. Modele pochłaniaczy kurzu z filtrem wodnym są bardzo chętnie wybierane przez tych, którzy zmagają się z suchym powietrzem w domu.

Można także postawić na odkurzacze z fitrem, które znajdziesz na WP radarOkazji.

Ile kosztuje pochłaniacz kurzu domowego?

Cena pochłaniacza kurzu domowego waha się od 300 zł do 5000 zł. Zależy przede wszystkim od funkcji i wydajności urządzenia w przeliczeniu na powierzchnię użytkową. W podstawowej wersji pochłaniacz kurzu domowego oprócz filtru węglowego HEPA ma wskaźnik zabrudzenia oraz timer umożliwiający ustawienie czasu pracy. Zaprogramowane urządzenie włącza się i wyłącza w sposób automatyczny. Droższe oczyszczacze powietrza są wyposażone w kilka systemów, np. czyszczenia wstępnego i nawilżania. Ten drugi działa dzięki zbiornikowi z wodą, który trzeba regularnie uzupełniać. Pochłaniacze kurzu domowego z najwyższej półki są w stanie oczyścić powietrze w budynkach o powierzchni przekraczającej 200 metrów kwadratowych. Mieszczą w sobie wkłady zapachowe, dzięki czemu roztaczają w domu przyjemną aurę. Co więcej, pracują bardzo cicho, co sprawia, że mogą pozostawać niezauważone (nawet w nocy).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także