Polscy ratownicy nagrodzeni!

Polscy ratownicy nagrodzeni!
Źródło zdjęć: © shutterstock

20.07.2015 12:40, aktual.: 24.07.2015 12:29

Ludzkie życie jest jedną z najcenniejszych wartości, a umiejętność ratowania go to jedna z najważniejszych umiejętności. Mistrzowsko opanowali ją uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach. Udowodnili to podczas Międzynarodowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Świdniku na Słowacji, zajmując drugie miejsce.

Zdaniem specjalistów udzielenie osobie poszkodowanej natychmiastowej pierwszej pomocy, w trakcie oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia, sprawia, że ma ona o wiele wyższą szansę na ocalenie życia. To pokazuje, jak ważna jest odpowiednia edukacja, zapoznawanie uczniów polskich szkół z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim praktyczna nauka ratowania zdrowia i życia. Na szczęście młodzi ludzie chętnie biorą udział w zajęciach z pierwszej pomocy i wielu z nich jest gotowych nieść ją innym.

Młodzież może brać przykład ze swoich rówieśników z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach, którzy odnieśli wspaniały sukces podczas Międzynarodowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, zorganizowanych w Świdniku na Słowacji.

Zespół ratowników w składzie: Gabriela Wojtunik, Andżelika Płaziak, Marzena Knap, Radosław Krupka i Bartłomiej Król (przygotowani przez Marzenę Sikorę), zajął drugie miejsce w gronie czternastu zespołów, w tym trzech z Polski. Młodzi ludzie musieli wykazać się m.in. umiejętnością wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także