Trwa ładowanie...
odchudzanie
07-11-2012 21:54

Polub strach - horrory odchudzają!

Horrory nie tylko wzbudzają emocje, ale pomagają również schudnąć – dowiedli naukowcy z Uniwersytetu w Westminster w Wielkiej Brytanii - podał „The Telegraph”.

Polub strach - horrory odchudzają!Źródło: Eastnews
d3uvvhv
d3uvvhv

Horrory nie tylko wzbudzają emocje, ale pomagają również schudnąć – dowiedli naukowcy z Uniwersytetu w Westminster w Wielkiej Brytanii - podał „The Telegraph”. Badania odbyły się w czasie serii 90-minutowych seansów filmów w trakcie których mierzono u widzów tętno, a także pobór tlenu i produkcję dwutlenku węgla oraz szybkość spalania kalorii - te zwiększyły się o prawie jedną trzecią w trakcie testów.

Wynik potwierdził teorię, że oglądanie horroru do złudzenia przypomina sytuację nagłego i krótkiego stresu, kiedy organizm wystawiony na nieoczekiwany wysiłek, musi zużyć więcej energii, a przez to spalić większą ilość kalorii.

Badacze postanowili stworzyć też listę najlepiej odchudzających horrorów, wybranych spośród najbardziej znanych tytułów. W pierwszej trójce znalazł się thriller „Lśnienie” (184 kalorie), „Szczęki” (161 kalorii) i „Egzorcysta” (158 kalorii).

(PAP/ma)

d3uvvhv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uvvhv