ModaPostaw na odcień naturalny!

Postaw na odcień naturalny!

Postaw na odcień naturalny!

28.12.2010 23:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kandydatki na modelki powinny mieć włosy niefarbowane, a naukowcy, którzy zajmują się opracowywaniem nowych farb dla firm kosmetycznych - przyznają, że żadna farba nie jest w stanie dorównać głębią i szlachetnością odcienia naturalnemu kolorowi włosów. Jaki jest zatem sens farbować włosy?

Kandydatki na modelki powinny mieć włosy niefarbowane, a naukowcy, którzy zajmują się opracowywaniem nowych farb dla firm kosmetycznych przyznają, że żadna farba nie jest w stanie dorównać głębią i szlachetnością odcienia naturalnemu kolorowi włosów. Jaki jest zatem sens je farbować?

Farbowanie przed ślubem, czyli przykład ku przestrodze
Pragnienie, by zmienić przed ślubem wygląd jest powszechne - i zapewne kiedyś zostanie opisane jako jeden z syndromów przedślubnych. Reklama, drogerie i salony fryzjerskie podsycają w nas jeszcze chęci zmiany oferując szereg zabiegów i produktów, dzięki którym można w jednej chwili zmienić kolor włosów. Jednak, czy warto to robić? Oto przykład ku przestrodze. W oczekiwaniu na ślub i pod wpływem reklamy, w której występowała śliczna projektantka mody o blond włosach, Ola rozjaśniła włosy używając farby obiecującej efekt platynowego blondu. Zabieg skończył się jasną marchewką i spalone farbą włosy musiały zostać dodatkowo zniszczone rozjaśnieniem, by dziewczyna w ogóle mogła wyjść na ulicę.

Po tym marchewkowo-platynowym blondzie chciała powrócić do koloru naturalnego, jakim był ciemny blond. Ale jedna fryzjerka nie zgodziła się, obawy, że wyjdzie z tego kolor... zielony, a druga zamiast blondynki zrobiła z Oli brunetkę. Ta zrozpaczona chwyciła za nożyczki i ścięła włosy na krótko, a gdy odrosły, postanowiła już nigdy ich nie farbować, tylko pielęgnować.

Jak pielęgnować, by nie farbować...
Jakby w odpowiedzi na bunt kobiet, które mają już dosyć farbowania, firmy kosmetyczne oferują na rynku nie tylko produkty do zmiany koloru włosów, ale także przeznaczone dla włosów niefarbowanych, których kolor chciałoby się podkreślić. Mają one po prostu dodawać blasku naturalnemu odcieniowi. Jest to wyśmienita alternatywa dla farb - naturalny kolor jest zawsze piękniejszy niż ten uzyskany po koloryzacji, tylko czasem włosom brakuje blasku, jaki daje farba.


Na rynku dostępne są zarówno szampony, jak i odżywki do włosów w całej gamie kolorystycznej. W skład produktów wchodzą wyciągi roślinne o odpowiednim kolorze, składniki odżywcze, a także np. pokruszone perły, które mają właśnie dodać włosom blasku.

Producenci wprawdzie zapewniają przy okazji, że te produkty nie barwią włosów, ale ze względu na zawarte w nich składniki mające właściwości lekkiego koloryzowania, na wszelki wypadek lepiej starannie dobrać kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego. A także - jak w przypadku każdego kosmetyku, który ma zostać wykorzystany przez was dniu ślubu - wypróbować go nieco wcześniej.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)