Trwa ładowanie...
d1alnke
Wedding TV
Ludzie

Powinności weselnych gości

Weselne przygotowania i starania to zadanie przede wszystkim dla młodej pary i - często - jej rodziców. Wszystko ma być tak zorganizowane, aby goście weselni mogli się dobrze bawić. Jednak weselnicy także mają kilka zadań do spełnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powinności weselnych gości
(Jupiterimages)
d1alnke

Weselne przygotowania i starania to zadanie przede wszystkim dla młodej pary i - często - jej rodziców. Wszystko ma być tak zorganizowane, aby goście weselni mogli się dobrze bawić. Jednak weselnicy także mają kilka zadań do spełnienia. Muszą pamiętać, że bawić się mają nie tylko oni, lecz także młoda para. Oto krótki zestaw powinności, jakie powinni spełnić weselni goście.

• Po pierwsze, goście weselni powinni stawić się na ślub i wesele. Jeśli ślub odbywa się w kościele, powinni przyjść na ceremonię punktualnie (a najlepiej wcześniej, by wszyscy zdążyli zająć miejsca i nie przeszkadzali podczas ceremonii). Tylko naprawdę poważny powód usprawiedliwia brak obecności na ślubie i weselu, na które się jest zaproszonym. W wypadku usprawiedliwionej nieobecności należy jednak wysłać nowożeńcom kartkę z najlepszymi życzeniami.

• Po drugie goście, powinni ofiarować młodej parze prezent. Jeśli nie stać ich na coś wymyślnego i drogiego, mogą podarować drobiazg, byle dobrej jakości i w dobrym guście. Mogą się przy tym usprawiedliwić, że z racji trudności finansowych nie mogli postarać się o nic lepszego, ale takich wyjaśnień należy udzielać taktownie, by za nic nie dać młodej parze odczuć, że przyjazd na wesele był dla gości wielkim wyrzeczeniem! Prezent powinni przygotować także rodzice młodej pary - nawet jeśli finansowali wesele.
O prezentach ślubnych i wyprawce panny młodej czytaj na stronach Wedding TV.

• Po trzecie, goście powinni być w odpowiednim stroju i nastroju. Ubranie powinno być nie tylko eleganckie, ale również stosowne do okazji. Wśród pań panuje ostatnio moda na zakładanie na przyjęcia weselne sukni balowych przypominających suknię ślubną, tylko w innym kolorze. Pamiętajmy jednak, że suknia panny młodej także nie musi być biała. Na ślubie jest tylko jedna panna młoda i kobieta starająca się konkurować z nią może sprawić jej przykrość. Goście powinni także postarać się o dobry nastrój, nawet gdy akurat chwilowo nieco gorzej się czują, lub z jakiegoś powodu nie mają ochoty na bal.

d1alnke

• Po czwarte, na ślubie i weselu obowiązują zasady savoir vivre. Pozostawanie na zewnątrz kościoła, podczas gdy młoda para ślubuje sobie miłość, jest wysoce niestosowne. Podczas ceremonii telefon komórkowy musi być wyłączony. A jeśli goście zamierzają robić zdjęcia młodej parze, powinni się zachowywać jak najdyskretniej, by nie przeszkadzać. Na weselu balować też trzeba z umiarem - ani się nie przejadać, ani nie pić za wiele, nie wdawać się w zbyt żarliwe spory, najlepiej pamiętać o surowym oku kamery czy aparatu fotograficznego - bo na pewno jakieś zdjęcia z imprezy zostaną. Oby więc wszystkie fotografie pokazywały gości w stanie przyzwoitym i nie stały się powodem do palącego wstydu.

• Po piąte, goście weselni powinni respektować życzenia młodej pary. Jeśli młoda para nie pragnie być zachęcana do całusów, wypada to uszanować, a jeśli zaprasza gości do tańca, wypada się troszkę poruszać. Wesele jest dla gości - jak głosi powiedzenie - ale bawić się na nim dobrze ma przede wszystkim młoda para. Bo weselnicy przeżyją jeszcze niejedną zabawę, a młoda para świętować swe wesele będzie tylko raz w życiu!

* ŁOWCY OBRĄCZEK*

d1alnke

Podziel się opinią

Share

d1alnke

d1alnke