GwiazdyPowstanie muzeum Jacksona

Powstanie muzeum Jacksona

Powstanie muzeum Jacksona
Źródło zdjęć: © Eastnews

03.06.2010 16:16, aktual.: 03.06.2010 23:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Burmistrz miasta Gary w stanie Indiana - rodzinnego miasta Michaela Jacksona
- zapowiedział, że już w przyszłym roku ruszy tam budowa muzeum i centrum sztuki,
poświęconych piosenkarzowi.

Burmistrz miasta Gary w stanie Indiana - rodzinnego miasta Michaela Jacksona - zapowiedział, że już w przyszłym roku ruszy tam budowa muzeum i centrum sztuki, poświęconych piosenkarzowi. Cały projekt, w skład którego wejdą Jackson Family Museum wraz z hotelem i Michael Jackson Performing Arts and Cultural Center and Theaters, ma kosztować około 300 milionów dolarów.

Burmistrz Rudi Clay powiedział na konferencji prasowej, że środki na budowę będą pochodzić od inwestorów i z darowizn. Wkładem miasta w to przedsięwzięcie, mające uczcić najsłynniejszego z byłych mieszkańców Gary, będzie ofiarowanie 120 ha ziemi pod budowę.

W konferencji prasowej w Gary uczestniczył ojciec Michaela - Joe Jackson. Powiedział, że osobiście dopilnuje realizacji projektu, upamiętniającego jego syna.

Michael Jackson po raz ostatni był w Gary w 2003 roku; rozmawiał wtedy o budowie muzeum i centrum sztuki, ale od tamtego czasu nic się w tej sprawie nie działo.

Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku, w trakcie przygotowań do serii koncertów. Jego lekarzowi, który przepisywał piosenkarzowi silne środki uspokajające i przeciwbólowe, postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także