Trwa ładowanie...
michael jackson
03-06-2010 16:16

Powstanie muzeum Jacksona

Burmistrz miasta Gary w stanie Indiana - rodzinnego miasta Michaela Jacksona
- zapowiedział, że już w przyszłym roku ruszy tam budowa muzeum i centrum sztuki,
poświęconych piosenkarzowi.

Share
Powstanie muzeum JacksonaŹródło: Eastnews
d1akto4

Burmistrz miasta Gary w stanie Indiana - rodzinnego miasta Michaela Jacksona - zapowiedział, że już w przyszłym roku ruszy tam budowa muzeum i centrum sztuki, poświęconych piosenkarzowi. Cały projekt, w skład którego wejdą Jackson Family Museum wraz z hotelem i Michael Jackson Performing Arts and Cultural Center and Theaters, ma kosztować około 300 milionów dolarów.

Burmistrz Rudi Clay powiedział na konferencji prasowej, że środki na budowę będą pochodzić od inwestorów i z darowizn. Wkładem miasta w to przedsięwzięcie, mające uczcić najsłynniejszego z byłych mieszkańców Gary, będzie ofiarowanie 120 ha ziemi pod budowę.

W konferencji prasowej w Gary uczestniczył ojciec Michaela - Joe Jackson. Powiedział, że osobiście dopilnuje realizacji projektu, upamiętniającego jego syna.

d1akto4

Michael Jackson po raz ostatni był w Gary w 2003 roku; rozmawiał wtedy o budowie muzeum i centrum sztuki, ale od tamtego czasu nic się w tej sprawie nie działo.

Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku, w trakcie przygotowań do serii koncertów. Jego lekarzowi, który przepisywał piosenkarzowi silne środki uspokajające i przeciwbólowe, postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

d1akto4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1akto4
d1akto4