Trwa ładowanie...
Marzena Okoń
05-05-2009 09:23

Prawdy i mity o silikonowym biuście

Operacje plastyczne biustu są jednymi z częściej stosowanych sposobów na poprawianie kobiecego wyglądu. Zabieg wzbudza jednak wiele emocji, głównie ze względu na bezpieczeństwo operacji i przeciwwskazania do jej wykonania.

Prawdy i mity o silikonowym biuścieŹródło: Jupiterimages
ddoxvhn
ddoxvhn

Operacje plastyczne biustu są jednymi z częściej stosowanych sposobów na poprawianie kobiecego wyglądu. Zabieg wzbudza jednak wiele emocji, głównie ze względu na bezpieczeństwo operacji i przeciwwskazania do jej wykonania.

Warto pamiętać, że istnieje wiele nieprawdziwych przekonań dotyczących zabiegu. Często wyobrażenia, podparte nierzetelnymi informacjami mogą wprowadzić nas w błąd. Co nie jest więc prawdą a co mitem w temacie powiększania piersi?

Efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo.
MIT
Prawdą jest, że swój nowy biust możesz podziwiać prawie zaraz po zabiegu. Potrzebne jest jednak trochę czasu, aby zyskały swój ostateczny wygląd. Finalny efekt jest widoczny po około dwóch-trzech miesiącach.

ddoxvhn

Powiększone piersi są nienaturalnie twarde.
MIT
Stosowane do wewnątrz piersi wkładki trudno wyczuć, dotykając piersi. Są miękkie i elastyczne, doskonale przypominają ludzkie ciało. Sporadycznie wokół wkładek może wytworzyć się nieco grubsza warstwa tkanki łącznej, która może być wyczuwalna w dotyku.

Po zabiegu powiększania biustu nie można karmić piersią.
MIT
Zabieg powiększania piersi nie wyklucza późniejszego karmienia dziecka. Wkładki umieszcza się pod mięśniem znajdującym się za gruczołem piersiowym, a więc nie wpływa na możliwość karmienia dziecka.

Zabieg jest bardzo bolesny.
MIT
Najczęstszą obawą kobiet, planujących operację, jest strach przed bólem. Mówi się o bolesności zaraz po zabiegu oraz późniejszym, podczas rekonwalescencji. Jednak średnio 95% pacjentek, twierdzi, że opinie dotyczące bólui uciążliwości po zabiegu są bardzo przesadzone.

Piersi można powiększyć do dowolnego rozmiaru.
MIT
Wszystko zależy od indywidualnych warunków pacjentki, jednak zwykle mogą one zyskać jeden lub dwa rozmiary. Wszystko po to aby biust zachował naturalny kształt. Dba się także o proporcje ciała. Inny biust dobrze wygląda u kobiet puszystych, a innej wielkości u szczupłych.

ddoxvhn

Powiększanie piersi odradza się kobietom z podwyższonym rodzinnym ryzykiem raka piersi.
PRAWDA
W takiej sytuacji powinno się poważnie zastanowić nad ryzykiem zabiegu. Implant piersiowy może bowiem zmieniać obraz badania mammograficznego i utrudniać rozpoznanie złośliwych zmian.

Zabieg ma znaczący wpływ na psychiczne samopoczucie pacjentek.
PRAWDA
Wykonanie operacji może wpłynąć pozytywnie na psychikę pacjentek. Świadomość podniesienia atrakcyjności fizycznej może wpływać na umocnienie więzi z partnerem, jak kontakty z otoczeniem.

Operacje biustu są bezpieczne dla osób skłonnych do uczuleń.
PRAWDA
Nie są spotykane reakcje uczuleniowe na wkładki, niezależnie od tego, czy wypełnione są żelem silikonowym, czy też fizjologicznym roztworem soli.

Wiek nie stanowi przeciwwskazań do zabiegu.
PRAWDA
Mimo, że zabieg najczęściej wykonują młode kobiety, nie ma ograniczeń wiekowych operacji. Nie ma przeciwwskazań, aby przeprowadzać operację powiększenia czy pomniejszenia piersi u kobiet dojrzałych.

Zdarza się, że żel silikonowy zawarty w endoprotezie przenika do organizmu.
PRAWDA
Nie można tego wykluczyć, jednak ale są to wyjątkowo rzadkie przypadki, dotyczą bardzo silnego urazu, w którym uszkodzona zostaje wkładka. W takiej sytuacji oczywiście silikon trzeba usunąć.

ddoxvhn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddoxvhn