ModaProjektanci na start. Nowy, modowy talent show

Projektanci na start. Nowy, modowy talent show

Projektanci na start. Nowy, modowy talent show
Źródło zdjęć: © materiały prasowe ATM Grupa SA
28.08.2013 14:19

Nowatorskie podejście do mody, świetny warsztat krawiecki, oryginalne pomysły – tego z pewnością nie zabrakło uczestnikom castingów do talent show „Projektanci na start”. Aneta Kręglicka (przewodnicząca jury) oraz jurorzy - Marek Straszewski i Mona Kinal mieli twardy orzech do zgryzienia.

Nowatorskie podejście do mody, świetny warsztat krawiecki, wyjątkowa umiejętność łączenia różnorodnych tkanin, oryginalne pomysły – tego z pewnością nie zabrakło uczestnikom castingów do talent show „Projektanci na start”. Aneta Kręglicka (przewodnicząca jury) oraz pozostali jurorzy - Marek Straszewski i Mona Kinal mieli twardy orzech do zgryzienia.

Do Centrum Promocji Mody w Łodzi przyjechała setka osób z całej Polski i nie tylko. Swoich sił w programie chcieli spróbować zarówno projektanci z dużych miast, jak i z mniejszych miasteczek - m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Zabrza, Rzeszowa, Gdańska, Dobrzycy, Słubic, Głogowa, Rybnika. Byli nawet projektanci z Tel Awiwu i Londynu.

Talenty i osobowości

Monę Kinal zachwycił m.in. Pjotr, który zaprezentował wielofunkcyjną kolekcję basic, w tym na przykład koszulkę, która jednocześnie może być sukienką i szalem oraz Kamil z propozycją świetnie skrojonych płaszczy i marynarek.

Marka Straszewskiego rozbawiła ozdobna tiulowa sukienka, przypominająca mu ukochane kreacje jego 4-letniej córki. Swoim optymizmem spore emocje jurorów wzbudziła też projektantka, na co dzień pracująca w dużej korporacji odzieżowej, zajmująca się tam jedynie dodatkami. Niezwykle intrygujący był najstarszy projektant na castingu – 54-latek, który w wieku 45 lat skończył ASP.

Wszyscy zaproszeni bardzo rzetelnie i profesjonalnie przygotowali się do castingu. Przed trzyminutową prezentacją szlifowali wystąpienia i kreacje do ostatniej chwili. Nie mieli tremy przed kamerą. Było sporo mody streetowej, ubrań casualowych, ale też kreacji minimalistycznych i eleganckiej klasyki. Pojawiło się również wielu twórców mody scenicznej i teatralnej oraz mniej lub bardziej spektakularne kreacje na czerwony dywan. Niektóre z propozycji nadawały się do natychmiastowego wprowadzenia do sprzedaży.

Wylansują nowe nazwiska i marki

Dlatego jurorzy talent show ”Projektanci na start” nie mają wątpliwości, że program wylansuje nowe nazwiska i marki, które już niebawem zabłysną na polskim rynku mody. W gronie setki osób, które przyjechały na castingi dostrzegli i świetnie zapowiadających się projektantów.

- Reprezentuję stronę biznesową – mówi Mona Kinal, Fashion Director Mostrami.pl, nowoczesnego sklepu internetowego z ofertą najlepszych polskich projektantów. - W programie szukam projektantów, którzy w swojej pracy nie ograniczają się wyłącznie do aspektów twórczych, ale myślą kompleksowo - o sprzedaży, promocji, marce. Takich, którzy swoją pracę traktują poważnie i myślą perspektywicznie, bez względu na to ile mają lat. Szukam twórców, którzy w programie pod okiem specjalistów - tak jurorów jak i doświadczonych projektantów - rozwiną swoje umiejętności, by w rezultacie z powodzeniem wejść do grona najlepszych w branży.

- Za sukcesem marek nie stoi wyłącznie geniusz designera, dyrektora kreatywnego, inwestycja czy grono ekspertów – mówi Aneta Kręglicka, przewodnicząca jury. - Sukces marki wynika z połączenia praw marketingu, dokładnej analizy coraz bardziej wymagającego klienta oraz realnych założeń sprzedażowych. „Projektanci na start” to nie tylko talent show, to program ekspercki, dający uczestnikom szansę prezentacji i wypromowania się, ale również umożliwiając im rozwój i naukę - podkreśla.

- Ich biznesowy sukces może w przyszłości zmienić polską ulicę, która ciągle jest za szara, nudna i po prostu brzydka. Dlatego dla mnie tak ważny jest wymiar estetyczny. Tutaj będę bezkompromisowy – mówi Marek Straszewski.

Jurorzy są zgodni, że podczas castingów pojawiło się wiele utalentowanych osób, których prace i prezentacja udowodniły, że są na dobrej drodze, by wejść na rynek komercyjny. – Są zdeterminowani, zdolni, błyskotliwi, odpowiedzialni i pracowici – przekonuje Mona Kinal. - Do ścisłej dwunastki wybraliśmy tych najlepszych.

Pierwsze odcinki w październiku

Zmagania tej najciekawszej dwunastki będzie można śledzić w FOX Life już w październiku. Program ”Projektanci na start” to pierwszy taki na rynku polski modowy talent show o zmaganiach projektantów. Jest również pierwszą lokalną produkcją stacji FOX Life, którą realizuje ATM Grupa SA.

Program poprowadzi Marcelina Zawadzka, od dziesięciu lat modelka, zdobywczyni korony Miss Polonia. Natomiast udział w „Projektantach na start” to bilet do kariery w świecie mody. Na zwycięzcę czeka m.in. autorski pokaz na Designer Avenue podczas Fashion Week Poland w Łodzi, kontrakt z Mostrami.pl – nowoczesnym sklepem internetowym z ofertą najlepszych polskich projektantów oraz promocja na łamach magazynu InStyle.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także