Trwa ładowanie...
d2bz68b

Przepis na mądre macierzyństwo

Według najnowszych ustaleń naukowców, kobieta w czasie ciąży oraz w kilka miesięcy po porodzie może dodać swojemu dziecku nawet kilkunastu punktów IQ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przepis na mądre macierzyństwo
d2bz68b

Według najnowszych ustaleń naukowców, kobieta w czasie ciąży oraz w kilka miesięcy po porodzie może dodać swojemu dziecku nawet kilkanaście punktów IQ. Przeciętnie ten wskaźnik obrazujący iloraz inteligencji u człowieka osiąga poziom około 100 punktów. W dość prosty sposób matka może go podwyższyć.

Specjaliści twierdzą, że w czasie ciąży panie powinny spożywać ryby morskie i inne owoce morza. Są one bowiem bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które mają silne działania przeciwzapalne i korzystnie wpływają na układ krwionośny. Ich pozytywny wpływ na rozwój płodu jest wielokrotnie większy od ewentualnych konsekwencji dostania się do organizmu dziecka szczątkowych ilości rtęci, które mogą się znaleźć w tego typu pokarmie.

Co ważne, omega-3 zawierają tylko ryby żyjące w warunkach naturalnych, a nie w hodowli (ze względu na paszę, która się je żywi, te ostatnie dostarczają organizmowi człowieka tłuszczów omega-6). Ten dobry związek znajdziemy też w różnego rodzaju suplementach, np. w dostępnych w aptekach rybim oleju w kapsułkach. Jak wyliczyli badacze, taka morska dieta stosowana przez ciężarne kobiety dodaje ich dzieciom średnio po 6 punktów IQ.

d2bz68b

Jeszcze więcej, bo średnio nawet siedem punktów, można dodać oseskowi już po urodzeniu. - Iloraz inteligencji zwiększa karmienie w sposób naturalny – ustalili właśnie ponad wszelką wątpliwość amerykańscy naukowcy. Wszystko dzięki zidentyfikowaniu genu FADS2, który ma odpowiadać za przetwarzanie mleka matki w pożywienie dla mózgu.Zakończone niedawno badanie trzech tysięcy matek z Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii miało potwierdzić pozytywne efekty działania mleka matki.

NOWE MODELE RODZINY

NIE MOŻEMY MIEĆ DZIECKA

NIEZBĘDNIK PRZYSZŁEJ MAMY

d2bz68b

Do podobnych wniosków doszli specjaliści z Wielkiej Brytanii. Przez 60 lat skontrolowali iloraz inteligencji 1,4 tys. osób. Wyniki nie pozostawiły wątpliwości – niemowlęcia karmione naturalnym pokarmem odnosiły większe sukcesy w dorosłym życiu, częściej awansowały w hierarchii społecznej.

Trzeba dodać, że część medyków zachowuje wstrzemięźliwość wobec tych najnowszych ustaleń. Zwracają uwagę, że wyższe IQ może być efektem wtórnym, wynikać np. z dobrego zdrowia dziecka, a nie jedynie karmienia go piersią matki. - Matczyne mleko zawiera wiele odżywczych substancji, które pozytywnie wpływają na stan zdrowia dziecka, co może być niezbędnym czynnikiem stymulującym rozwój, także intelektualny – sądzi część ekspertów.

Inna sprawa, na którą zwracają uwagę naukowcy sceptyczni wobec teorii o dodawaniu dziecku IQ poprzez karmienie go piersią, to wyniki badań pokazujące, jakie matki się na to decydują. Najczęściej są to kobiety wykształcone, które więcej czasu poświęcają potomkowi. To – jak tłumaczy część badaczy – może wyjaśniać tajemnicę wyższego IQ u dzieci karmionych piersią.

Sposób karmienia to nie jedyny sposób na podwyższenie IQ swojego dziecka. Na Zachodzie w sklepach dla przyszłych rodziców sprzedaje się płyty z muzyką poważną. Trafiły na nią specjalnie wyselekcjonowane kompozycje mające się przyczynić do lepszego rozwoju dzieci.

d2bz68b

NOWE MODELE RODZINY

NIE MOŻEMY MIEĆ DZIECKA

NIEZBĘDNIK PRZYSZŁEJ MAMY

Podziel się opinią

Share

d2bz68b

d2bz68b
d2bz68b