GwiazdyPsycholodzy odkryli sekret młodości!

Psycholodzy odkryli sekret młodości!

Psycholodzy odkryli sekret młodości!
Źródło zdjęć: © Polka Dot
09.01.2011 23:25, aktualizacja: 10.01.2011 14:00

Naukowcy postanowili zająć się kwestią, która do tej pory trapiła jedynie chirurgów plastycznych - kwestią młodego wyglądu. I udało się! Niemieccy psycholodzy z Friedrich-Schiller-Universitaet Jena odkryli sekret młodości.

Naukowcy postanowili zająć się kwestią, która do tej pory trapiła jedynie chirurgów plastycznych - kwestią młodego wyglądu. I udało się! Niemieccy psycholodzy z Friedrich-Schiller-Universitaet Jena odkryli sekret młodości. Nie są nim operacje plastyczne, ani kosmetyczne zabiegi, ale... zmiana towarzystwa w jakim przebywa człowiek.

Ich zdaniem osoby, które chcą wyglądać młodziej powinny otaczać się osobami starszymi. Po obserwacji osób starszych, trzydziestolatka wydaje nam się bowiem znacznie młodsza.

Dzięki badaniom psycholodzy udowodnili, że ludzie mylą się w określeniu czyjegoś wieku, jeśli wcześniej mieli kontakt z osobami należącymi do specyficznej grupy wiekowej. Jeśli uczestnikom badania pokazano wiele twarzy starszych osób, a następnie kazano określić wiek pewnej osoby w średnim wieku, to zwykle znacznie ją odmładzali.

Działo się tak niezależnie od wieku i płci obserwatora. Naukowcy zauważyli jednak, że gdy uczestnicy badania obserwowali twarze osób tej samej płci, efekt ten był jeszcze silniejszy. Oznacza to, że postrzeganie wieku i płci w twarzach ludzi nie jest zupełnie niezależnym procesem.

Założyciela "Playboy'a", Hugh Hefnera mogłyby zaskoczyć takie wyniki, ponieważ jego sposobem na odmłodzenie się jest towarzystwo młodych kobiet. Nie zdaje sobie on jednak sprawy, że ich obecność sprawia, że wygląda na starszego. Zamiast więc myśleć o operacji plastycznej, powinien zmienić towarzyszy na dojrzałych dżentelmenów.

POLECAMY: BOTOKS PARTY?

Źródło artykułu:PAP