Trwa ładowanie...

Putin u boku gwiazd kina

Wprawdzie na scenie pojawiły się takie znakomitości jak Sharon Stone, Kevin Costner czy Monica Bellucci. Jednak największą gwiazdą koncertu charytatywnego, jaki odbył się w weekend Petersburgu był premier Władimir Putin.

Share
Putin u boku gwiazd kinaŹródło: AP
d7lrh31

Wprawdzie na scenie pojawiły się takie znakomitości jak Sharon Stone, Kevin Costner, Monica Bellucci, Vincent Cassel, Goldie Hawn,Kurt Russell, Paul Anka, Mickey Rourke, Alain Delon, Ornella Muti, Gerard Depardieu i In-Grid. Jednak największą gwiazdą koncertu charytatywnego, jaki odbył się w weekend Petersburgu był premier Władimir Putin.

Putin przy akompaniamencie znanego muzyka jazzowego Maceo Parkera zaśpiewał po angielsku słynny przebój Louisa Armstronga "Blueberry Hill" i zagrał na fortepianie melodię piosenki "S czego naczinajetsja Rodina" ("Od czego zaczyna się Ojczyzna"), nieformalnego hymnu rosyjskich, a wcześniej radzieckich szpiegów.

Prowadząca koncert długo namawiała Putina, by przyłączył się do występujących. Premier w końcu uległ.
- Uznajmy, że jesteśmy w gronie rodzinnym i możemy poeksperymentować. Umówmy się jednak, że wszystko pozostanie między nami - powiedział i dodał: - Jak większość ludzi, nie umiem śpiewać i grać, ale lubię to robić.

d7lrh31

Na zakończenie wieczoru Putin wziął pod rękę Sharon Stone i razem jeszcze raz wyszli na scenę, gdzie z pozostałymi uczestnikami koncertu chórem zaśpiewali popularną w Rosji piosenkę "Trawa u doma" ("Trawa przed domem").

Po koncercie premier Rosji zaprosił wszystkich gości do Muzeum Rosyjskiego, po którym ich osobiście oprowadził. Przed koncertem jego uczestnicy odwiedzili petersburskie szpitale i domy dziecka.

Dochód z koncertu przeznaczono na pomoc dla dzieci z chorobami onkologicznymi i oftalmologicznymi w Rosji.

d7lrh31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7lrh31
d7lrh31