UrodaRewolucja w pielęgnacji Pantene

Rewolucja w pielęgnacji Pantene

Rewolucja w pielęgnacji Pantene

14.02.2012 16:20, aktual.: 16.02.2012 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lycra, dżinsy czy pierwsza szminka to odkrycia, które na zawsze zmieniły myślenie o modzie i urodzie, pozwalając jeszcze lepiej podkreślić kobiece piękno. Teraz czas na przełom w pielęgnacji włosów od Pantene! Po ponad 7 latach zaawansowanych technologicznie badań i testów eksperci marki na nowo zdefiniowali rodzaje włosów. W efekcie całkowicie zmienili architekturę i formuły produktów Pantene, by dostosować kosmetyki do indywidualnych potrzeb włosów.

Lycra, dżinsy czy pierwsza szminka to odkrycia, które na zawsze zmieniły myślenie o modzie i urodzie, pozwalając jeszcze lepiej podkreślić kobiece piękno. Teraz czas na przełom w pielęgnacji włosów od Pantene! Po ponad 7 latach zaawansowanych technologicznie badań i testów eksperci marki na nowo zdefiniowali rodzaje włosów. W efekcie całkowicie zmienili architekturę i formuły produktów Pantene, by dostosować kosmetyki do indywidualnych potrzeb włosów.

Powstałe dzięki temu 3 nowe linie produktów z intensywnymi odżywkami jeszcze lepiej odpowiadają na unikalne potrzeby poszczególnych rodzajów włosów, zapewniając im piękny i zdrowy wygląd. Wraz z innowacyjnymi produktami Pantene pojawia się także nowa ambasadorka marki – Marta Żmuda Trzebiatowska.

Rewolucyjne z punktu widzenia mody i urody zmiany są wynikiem zmieniających się kanonów piękna i potrzeb kobiet. Jednakże dążenie kobiet do jak najdoskonalszego podkreślenia swojego piękna na przestrzeni stuleci pozostaje niezmienne. Pierwsza szminka, dżinsy, lycra to tylko kilka przykładów przełomowych odkryć w dziedzinie mody i urody, które pozwoliły nadać wizerunkowi kobiet jeszcze większą wyrazistość i blask.

Również eksperci Pantene od ponad 60 lat udoskonalają formuły i technologie produktów, by pomóc kobietom podążać za najnowszymi trendami i zmieniającymi się potrzebami pielęgnacyjnymi włosów, które wraz z rozwojem cywilizacji narażane są na działanie coraz większej ilości szkodliwych czynników zewnętrznych. Zanieczyszczenie powietrza, klimatyzowane pomieszczenia, intensywne zabiegi stylizacyjne – wszystko to powoduje, że coraz ważniejsza staje się intensywna regeneracja włosów za pomocą odżywek, które pomogą nadać włosom zdrowie i blask.

Według badań przeprowadzonych przez ekspertów Pantene aż 95% kobiet nie jest bowiem zadowolonych z wyglądu swoich włosów. Często wynika to z faktu, że stosują produkty dopasowane albo tylko do odżywczych potrzeb włosów, albo tylko do efektów końcowych, jakie kosmetyki mają nadać ich fryzurze. Dlatego, aż 85% kobiet chciałoby, aby produkty do pielęgnacji włosów spełniały równocześnie oba zadania.

W tym celu naukowcy z laboratoriów Pantene przeprowadzili prawdziwą rewolucję w architekturze marki Pantene i składnikach jej produktów. Dzięki najnowszym technologiom na nowo sklasyfikowali główne rodzaje włosów i opracowali nowe formuły kosmetyków. W rezultacie, powstały 3 wyjątkowe linie produktów Pantene do pielęgnacji i intensywnej regeneracji 3 rodzajów włosów.

Działanie innowacyjnych kosmetyków potwierdza nowa ambasadorka marki - Marta Żmuda Trzebiatowska: „Plan zdjęciowy to ekstremalny sprawdzian dla moich włosów. Wielogodzinna stylizacja, częste koloryzacje, zmiany wilgotności i temperatury, w miejscach, gdzie odbywają się zdjęcia, dotychczas znacznie osłabiały moje włosy. Z nowym Pantene pielęgnacja włosów jest o wiele łatwiejsza, bo dzięki bogatej kolekcji intensywnych odżywek mam teraz silne wsparcie w walce o piękny wygląd moich włosów.”

Przełomowe badania, ekstremalne testy

Zaawansowane technologicznie badania były zawsze fundamentem innowacji produktowych Pantene. Jednak dopiero w ostatnich latach eksperci marki na tak szeroką skalę zaczęli czerpać wiedzę i metodologię badań z innych dziedzin. Aby stworzyć produkty jeszcze lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb włosów, naukowcy wnikliwie przeanalizowali ich fizyczne oraz chemiczne właściwości. W celu dokładniejszego zrozumienia budowy włosów sięgnięto po technologie i narzędzia wykorzystywane w badaniu przestrzeni kosmicznej (Mikroskop Sił Atomowych – narzędzie, którym NASA bada powierzchnię Marsa) oraz w medycynie (mikrotomografia komputerowa stosowana do mierzenia gęstości kości).

„Badania z użyciem MSA pokazały, że włosy inaczej reagują na składniki odżywcze w zależności od swojej struktury. Z kolei mikrotomografia pozwoliła nam zrozumieć trójwymiarową strukturę, jaką tworzą połączone ze sobą pojedyncze włókna włosowe.” – wyjaśnia dr Steve Shiel, zastępca dyrektora Laboratorium Pantene Pro-V. Ponadto, przy opracowywaniu nowych formuł kosmetyków naukowcy Pantene przetestowali imponującą liczbę aż 600 prototypów produktów oraz sprawdzili milion kombinacji składników, korzystając także z nagrodzonego Noblem ekonomicznego Modelu Wyboru Dyskretnego, badającego preferencje konsumentów.

Do stworzenia nowych linii wykorzystano aż 14 nowych składników, które nigdy wcześniej nie występowały w kosmetykach Pantene. Co więcej, pielęgnowane nowym Pantene włosy zostały poddane ekstremalnym testom laboratoryjnym symulującym skrajne warunki klimatyczne.

3 innowacyjne linie Pantene z intensywnymi odżywkami

Efektem ponad 7-letnich badań i testów było wyróżnienie 3 głównych typów włosów: w zależności od ich fizycznej struktury – cienkie lub normalne oraz właściwości chemicznych – włosy farbowane. Badania pokazały, że każdy z 3 sklasyfikowanych typów włosów ma unikalne potrzeby wynikające ze strukturalnej budowy włókna włosowego, dlatego wymaga odmiennego rodzaju i poziomu składników odżywczych i pielęgnacyjnych oraz formuł, które pozwolą efektywnie dostarczyć te składniki na powierzchnię włosów.

Okazało się, że cienkie włosy ze względu na niewielką powierzchnię włókna włosowego i równoległe ułożenie względem siebie niezwykle słabo przyciągają aktywne składniki odżywcze do swojej powierzchni, co utrudnia odżywianie tego typu włosów. Ponadto włosy cienkie posiadają aż 50% mniej białka niż włosy normalne, co dodatkowo powoduje, że łatwiej ulegają obciążeniom przez czynniki zewnętrzne, stąd dokładne oczyszczanie jest kluczowe dla ich zdrowego wyglądu.

W przeciwieństwie do nich, włosy normalne są ułożone bliżej siebie i wzajemnie na siebie nachodzą, przez co znacznie łatwiej osadzają się na nich sładniki odżywcze. Są także bardziej sztywne, przez co często sprawiają wrażenie szorstkich i suchych. Dodatkowo, łatwiej się elektryzują i ulegają uszkodzeniom, dlatego potrzebują intensywnej ochrony.

W przypadku włosów farbowanych badania pokazały, że z racji tego, że ich powierzchnia jest chemicznie zmieniona, na skutek czego mogą stracić swoją naturalną powłokę ochronną, osadzanie się na ich powierzchni odżywczych składników jest znacznie utrudnione. Najszybciej z wyróżnionych rodzajów włosów absorbują też wodę, co sprawia, też że stają się bardziej podatne na zniszczenia.

W odpowiedzi na indywidualne potrzeby wyróżnionych 3 typów włosów eksperci Pantene opracowali 3 linie kosmetyków Pantene: dla włosów normalnych, dla włosów cienkich oraz włosów farbowanych. Oprócz klasycznych produktów do codziennej pielęgnacji włosów – szamponów i odżywek, w skład każdej z linii wchodzi bogaty wybór intensywnych odżywek, odpowiadających na różnorodne potrzeby poszczególnych rodzajów włosów.

Dlatego w nowych kolekcjach Pantene mamy m. in. kremy nadające gładkość, podkreślające loki, odżywki chroniące włosy przed wysokimi temperaturami, kilka rodzajów serum, np. serum scalające końcówki, oraz maski wygładzające i wzmacniające. „Produkty do intensywnej regeneracji powinny być na stałe wpisane do regularnej pielęgnacji, aby wzmocnić włosy i jeszcze lepiej chronić je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych czy intensywną stylizacją” – mówi stylistka Pantene Agnieszka Płusa-Balcarek. Jak bowiem pokazują badania prowadzone przez Pantene kompleksowa pielęgnacja za pomocą 4 kroków – regularnego oczyszczania, odżywiania, odbudowy i ochrony sprawia, że włosy pozostają widocznie zdrowsze, bardziej odporne na czynniki zewnętrzne i mocniejsze.

Linia Pantene Pro-V dla włosów normalnych (kosmetyki z linii niebieskiej)

Z uwagi na budowę struktury włosów normalnych ich pielęgnacja powinna skupiać się na dostarczaniu im intensywnej regeneracji, która pozwoliłaby wygładzić ich powierzchnię i uchronić przed nadmiernym elektryzowaniem się i szkodliwymi skutkami stylizacji. Naukowcy Pantene opracowali nowy polimer – zwany „super polimerem” – AM Triquat-76 (Polyguaternium-76), który pomaga efektywnie wygładzać nierówności na powierzchni włosów, sprawiając, że składniki odżywcze łatwiej przylegają do powierzchni włosa i lepiej chronią go przed uszkodzeniami, wygładzając nierówności i zapobiegając elektryzowaniu. Z kolei, w odżywkach z tej kolekcji zastosowano nowy kationowy surfaktant (Behentrimonium Methosulfate), który dodatkowo pomaga wyrównywać włókna włosów, ułatwiając ich rozczesywanie.

Linia Pantene do włosów normalnych oferuje 2 kolekcje kosmetyków:

• Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja – chroni włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją i rozdwajaniem tak, jak produkty za 300 zł (w porównaniu z zestawem produktów o podobnych właściwościach, o wartości przynajmniej 300 zł). Ponadto, przywraca włosom siłę, nawilża i sprawia, że są one bardziej odporne na uszkodzenia. Na szczególną uwagę wśród intensywnych odżywek z tej kolekcji zasługuje Serum Scalające Rozdwojone Końcówki, które pomaga zapewnić intensywną odbudowę i ochronę dla suchych i łamliwych końcówek. „Serum to mój pielęgnacyjny niezbędnik, bo pozostawia moje włosy wzmocnione i lśniące” – mówi ambasadorka marki, Marta Żmuda Trzebiatowska.

• Pantene Pro-V Gęste i Mocne – dla pełnych życia i podatnych na układanie włosów. Przywraca zdrowy wygląd i naturalny blask.
Pantene Pro-V dla włosów cienkich (kosmetyki z linii żółtej)

Opracowując formułę produktów dla włosów cienkich, naukowcy zatroszczyli się o to, aby produkty odżywiały włosy, jednocześnie ich nie obciążając. Z badań Pantene wynika, że kobiety z cienkimi włosami szczególną uwagę zwracają właśnie na kwestie objętości fryzury. Dlatego też w formule produktów naukowcy połączyli surfaktanty z nowym polimerem – Methocelem, opartym na celulozie, który pomaga jeszcze lepiej oczyścić włosy, zapobiegając jednocześnie osadzaniu się na nich zanieczyszczeń. W odżywkach z tej linii zastosowano polimer oparty na gumie guar, który pomaga głęboko odżywić włosy. W skład tej linii wchodzą kolekcje:

• Pantene Pro-V Większa objętość – zapewniająca włosom zdrowo wyglądającą objętość i ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją.
• Pantene Pro-V Lekkie i mocne, która odżywia włosy, jednocześnie ich nie obciążając.

Pantene dla włosów farbowanych (linia różowa)

Z uwagi na strukturę włosów farbowanych, naukowcy Pantene skupili się na opracowaniu formuły produktów, która pozwoli dokładnie i delikatnie oczyścić podatne na uszkodzenia włosy, a także dostarczy im odpowiednich składników intensywnie odżywiających, które pomogą przywrócić włosom zdrowy wygląd. Dlatego też formuła nowych kosmetyków łączy surfaktanty z nowym, wysoko naładowanym polimerem nadającym gęstość – Poly DADMAC.

Jego unikalna struktura pozwala na stworzenie w szamponie tzw. ciekłych kryształów, które przylegają do powierzchni włosa i redukują znajdujące się na nim negatywne ładunki, ułatwiając tym samym przyswajanie składników odżywczych. W trosce o zachowanie koloru włosów farbowanych, zawarte w nowych odżywkach pozytywnie naładowane silikony (np. amodimethicones) pomagają zatrzymać cząsteczki barwnika wewnątrz włosa, dzięki czemu kolor utrzymuje się dłużej.
W skład tej linii wchodzi kolekcja:
• Pantene Pro-V Zdrowy Kolor, która nadaje włosom farbowanym zdrowo wyglądający połysk i pomaga chronić je przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją.

Na szczególną uwagę wśród odżywek intensywnych tej kolekcji zasługuje Eliksir Przeciw Blaknięciu Koloru do włosów farbowanych. Uszczelnia powierzchnię włosów, poprawia ich wygląd i chroni kolor nawet do 8 tygodni.

Pozostałe linie Pantene Pro-V

Oprócz podstawowych linii produktów, w nowym portfolio Pantene dostępne są również kolekcje Nature Fusion oraz Codzienna Pielęgnacja. Pierwsza – dla miłośników naturalnych składników w codziennej pielęgnacji, druga – dla osób szukających najszybszych rozwiązań.

• Pantene Pro-V Nature Fusion – to wyjątkowa kombinacja natury i nauki pomagająca zapewnić widocznie mocniejsze, gładsze i bardziej odporne na stylizację włosy.
• Pantene Pro-V Codzienna Pielęgnacja – pomaga zapewnić zdrowo wyglądające i łatwe w układaniu włosy.

Nowa ambasadorka Pantene

Od stycznia 2012 r. nową twarzą marki Pantene jest aktorka Marta Żmuda Trzebiatowska. Uroda, osobowość i talent sprawiają, że nowa ambasadorka w pełni uosabia ducha marki Pantene, stawiając na naturalne kobiece piękno i blask. Marta Żmuda Trzebiatowska ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie, znana jest ze spektakli teatralnych (np. „Motyle są wolne”, „Kiedy Harry poznał Sally”), filmów (np. „Och Karol 2” 2011, „Śluby panieńskie” 2010, „Nie kłam kochanie” 2008) i seriali ( „Julia”, „Chichot losu”, „Teraz albo nigdy”). Laureatka Telekamery 2009 w kategorii aktorka, nagrody Róże Gali w kategorii piękne debiuty, czy Elle Style Awards 2009 w kategorii najlepsza aktorka. Jest jedną z najlepszych aktorek młodego pokolenia.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także