miszmasz
10-07-2009 (15:20)

Rocznica ślubu, jaki prezent?

Wiele par hucznie obchodzi rocznice ślubu. Nie tylko tę pierwszą, ale każdą z kolei. Co wypada im podarować w prezencie? A może w ogóle nie trzeba niczego dawać, bo to przecież jedynie rocznica, a nie ślub, który jest wszak najważniejszym świętem w życiu małżonków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rocznica ślubu, jaki prezent?
(Jupiterimages)

Wiele par hucznie obchodzi rocznice ślubu. Nie tylko tę pierwszą, ale każdą z kolei. Co wypada im podarować w prezencie? A może w ogóle nie trzeba niczego dawać, bo to przecież jedynie rocznica, a nie ślub, który jest wszak najważniejszym świętem w życiu małżonków.

Rocznice ślubu są w naszym społeczeństwie coraz huczniej świętowane. To doskonały pretekst do zaproszenia przyjaciół na wspólne wspominanie wesela oraz na miłe spędzenie czasu. Rocznica jest ważnym wydarzeniem przypominającym małżeństwu, jak długo są razem. Jest to także okazja dla gości do sprezentowania parze miłego podarunku. Czasami sprawia to jednak sporo kłopotów…

Kartka z życzeniami

Jeśli małżeństwo obchodzi rocznicę tylko we dwoje i nie zaprosi nikogo na rocznicę, na pewno nie trzeba kupować prezentów. Jednak będzie im bardzo miło, jeśli wyślemy kartkę z życzeniami lub elegancki bukiet kwiatów. Znajomi na pewno ucieszą się, jeśli otrzymają życzenia, obojętnie czy w formie telefonicznej, elektronicznej bądź listownej.

Idziemy na przyjęcie z podarunkiem

Wiele par hucznie obchodzi rocznicę ślubu i zaprasza znajomych na przyjęcie. Rocznica jest dla nich ważnym wydarzeniem, które chcą uczcić z najbliższymi. Jeśli jesteśmy zaproszeni na taką imprezę, wypada kupić jakiś drobiazg. Jeśli jest to rocznica nieokrągła, wystarczy drobny podarunek, jednak na rocznicę np. „porcelanową”, czyli dwudziestą, warto postarać się o coś wyjątkowego. Za najważniejsze uważa się pierwszą i wszystkie okrągłe. Oczywiście prezent musi zależeć także od naszego stosunku do obdarowywanych. Jeśli to tylko dalecy znajomi, podarunek będzie inny niż ten, który damy siostrze i jej mężowi.

Kwiaty zawsze na czasie

Gdy jest to druga, czy trzecia rocznica, można kupić coś niedużego i niedrogiego jak ramka na zdjęcie czy ładny drobiazg do postawienia na szafce. Zbyt kosztowne prezenty mogą być dla pary krępujące, gdyż zazwyczaj tego typu rocznice są obchodzone dosyć skromnie i raczej bez wielkiej pompy. Dobrym i niezawodnym pomysłem na upominek jest eleganckie wino. Pod warunkiem naturalnie, że małżonkowie nie są abstynentami. Na tego typu uroczystość można przyjść z pięknym bukietem kwiatów i to z pewnością wystarczy.

Gdy rocznica jest wyjątkowa

Co innego, jeśli para obchodzi rocznicę okrągłą lub, jeśli są to ludzie nam bliscy. Wtedy warto postarać się o coś wyjątkowego, w zależności, naturalnie, od zasobności kieszeni. Można pokusić się o kupno multimedialnej ramki na zdjęcia albo eleganckiego stojaka na wino. Wiele par ucieszy się z gustownego zestawu talerzy, sztućców czy filiżanek. Przydać się może ładny, miękki koc albo zegar ścienny pasujący do wnętrza domu małżonków. Na okrągłą rocznicę można podarować prezent, jaki daje się zazwyczaj na ślub jak zestaw pościeli czy ręczników.

Prezent z przymrużeniem oka

Młodemu wiekiem małżeństwu warto podarować coś bardziej osobistego. Na przykład ładne wydanie Kamasutry albo erotyczne olejki do kąpieli. Można pokusić się o zabawny drobiazg albo zestawy romantycznej bielizny dla niej i dla niego. Wiele par ucieszy się z zaproszenia do ekskluzywnej restauracji lub do spa, w którym będą przechodzić relaksacyjne zabiegi dla dwojga.

To, co wybierzemy, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, od gustów i upodobań pary, której chcemy sprawić niespodziankę. Jednak ważne jest także to, jak blisko jesteśmy z nimi związani oraz, oczywiście, od tego, na jaki prezent możemy sobie pozwolić.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.