UrodaSekrety podkręconych rzęs

Sekrety podkręconych rzęs

Sekrety podkręconych rzęs
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
08.08.2007 14:48, aktualizacja: 31.05.2010 17:37

Nie trzeba reklamować podkręconych rzęs - są pragnieniem wielu kobiet. Uniesione i długie rzęsy idealnie powiększają oko, a w rezultacie działają na mężczyzn jak magnes.

Nie trzeba reklamować podkręconych rzęs - są pragnieniem wielu kobiet. Uniesione i długie rzęsy idealnie powiększają oko, a w rezultacie działają na mężczyzn jak magnes.

Dlaczego warto podkręcić rzęsy?

· podwinięte włoski rzęs, wydają się być dłuższe
· podkręcone rzęsy optycznie powiększają oko
· wyglądają dziewczęco i zalotnie

Zalotna zalotka

Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na podkręcenie rzęs jest zalotka. Nie bez przyczyny zawdzięcza swoją nazwę efektowi, jaki pozwala uzyskać. Pięknie uniesione rzęsy są idealnym sposobem na zalotne, kokieteryjne spojrzenie.

Zalotkę stosuje się przed użyciem mascary do rzęs. W wyjątkowych okolicznościach możesz poprawić efekt, stosując ją jeszcze raz po masarze. Rób to jednak szalenie delikatnie, ponieważ wytuszowane rzęsy mogą się zacząć kruszyć razem z tuszem. Używaj zalotki niezbyt często, aby nie nadwyrężyć rzęs. W swojej budowie przypominają włosy, są więc wrażliwe na mechaniczne uszkodzenia.

Jak użyć zalotki?

Otwórz oko i delikatnie chwyć rzęsy zalotką jak najbliżej ich nasady. Ściśnij ją i potrzymaj tak przez chwilę. W ten sposób wywiń rzęsy drugiego oka. Łokieć oprzyj stabilnie, aby uniknąć wyrwania delikatnych włosków. Przed zastosowaniem zwracaj uwagę na to, czy na „szczypcach” zalotki jest ochronna gąbka, tylko ona gwarantuje ci skuteczny i delikatny zabieg.

Zalotka to inwestycja w granicach od 6 do 25 złotych. Najpowszechniejsze są te firmy Top Choice, Ruby Rose, Ann Co, Sephora. Różnią się wielkością i tworzywem, z którego są wykonane, każda jednak działa na podobnej zasadzie.

Zakręcone mascary

W sprzedaży dostępne są podkręcające tusze do rzęs wielu firm. Wybór jest tak ogromny, że czasem ciężko podjąć decyzję. Często kosmetyki te mają specjalnie wyprofilowaną szczoteczkę w kształcie półksiężyca. To jeden ze skuteczniejszych sposobów na podwinięcie rzęs, jednak nie jedyny.

Dostępne w drogeriach mascary podkręcające swoje właściwości zawdzięczają także specjalnym kurczliwym włókienkom zawartym w tuszu. Rozprowadzane są na całej długości rzęs za pomocą spiralki, a podczas wysychania tuszu kurczą się, powodując podwinięcie włoska.

MAKIJAŻ JAK DODA
Polecamy np. Deborah Tusz - przedłużający, podkręcająco-pogrubiający i podkręcający tusz do rzęs, który wydłuża i podkręca rzęsy sprawiając, że stają się mocne, sprężyste i zdrowe. Woski z liści palmy brazylijskiej, które przylegają do rzęs, zwiększając ich objętość i podkręcając je. Witaminy z grupy B-Complex pielęgnują i nawilżają rzęsy, zaś prowitamina B5 działa na rzęsy pielęgnacyjnie.

Lumene Star Effect Mascara - tajemnica wydłużającego i podkręcającego tuszu tkwi w małej, precyzyjnie ukształtowanej szczoteczce, która z łatwością dociera do każdej rzęsy z osobna i pokrywa ją tuszem równomiernie od nasady do samego końca, jednocześnie ją podkręcając. Nawet najkrótsze rzęsy zostaną równomiernie pokryte właściwą ilością tuszu.

Nie wszystkie panie stosujące makijaż wiedzą, że nawet stosując tradycyjny tusz mogą uzyskać świetny efekt. Każdy wizażysta przyzna, że wystarczy poświęcić na makijaż rzęs 30 sekund więcej, a uzyskamy efekt podwinięcia jak przy użyciu zalotki.

Wystarczy, jeśli podczas malowania przytrzymasz kilka sekund spiralę tuszu unosząc rzęsy do góry. Po 5-8 sekundach płynnym ruchem przeciągnij aż do końcówek.

Efekty podkręcania rzęs zalotką czy mascarą nie są długotrwałe, w makijażu jednak doskonale poprawiają kształt rzęs, optycznie powiększają oko i sprawiają, że twoje spojrzenie jest i romantyczne, i kokieteryjne.

Źródło artykułu:WP Kobieta