ModaŚlubne dodatki: kapelusz dla panny młodej

Ślubne dodatki: kapelusz dla panny młodej

Ślubne dodatki: kapelusz dla panny młodej
Źródło zdjęć: © 123RF

30.08.2012 19:15, aktual.: 31.08.2012 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moda ślubna powoli się zmienia, a dodatkiem, który zaczyna być coraz częściej i chętniej zakładany przez panny młode staje się kapelusz. Pierwszymi zwolenniczkami kapeluszy - jak zawsze w przypadku lansowania nowej mody - były panny młode z wyższych sfer, które trafnie zauważyły, że kapelusz po prostu ma klasę. Jeśli zatem pragniesz na ślubie wyglądać elegancko i niebanalnie, zamiast welonu, tiary czy innych standardowych akcesoriów, załóż kapelusz. Oto instrukcja noszenia kapelusza...

Moda ślubna powoli się zmienia, a dodatkiem, który zaczyna być coraz częściej i chętniej zakładany przez panny młode staje się kapelusz. Pierwszymi zwolenniczkami kapeluszy - jak zawsze w przypadku lansowania nowej mody - były panny młode z wyższych sfer, które trafnie zauważyły, że kapelusz po prostu ma klasę. Jeśli zatem pragniesz na ślubie wyglądać elegancko i niebanalnie, zamiast welonu, tiary czy innych standardowych akcesoriów, załóż kapelusz. Oto instrukcja noszenia kapelusza...

Dla kogo kapelusz i dlaczego... Kapelusz to wyjątkowy dodatek dla wyjątkowej panny młodej. Innymi słowy: kapelusz wyróżnia pannę młodą, jest dodatkiem niebanalnym. Polecenia godny jest zatem szczególnie dla tych panien młodych, które nie boją się być inne i które chcą być zauważone. Kapelusz jest wyróżnikiem wyższych sfer - to dodatek - o ile rzeczywiście ładny i starannie wykonany - bardzo elegancki i bardzo wyjątkowy.

Być może nie kojarzy się dobrze za sprawą popularności wśród starszych pań. Ale z drugiej strony - one po prostu dobrze zachowały wspomnienie tego, co znaczy eleganckie ubranie. Natomiast kapelusz noszony do ślubu wcale nie musi wyglądać jak nakrycie głowy starszej pani. Wybór fasonów i wzorów jest szeroki. Mianem kapelusza określa się natomiast różnorodne nakrycia głowy. Niektóre z nich stanowią zaledwie konstrukcję z piór i woali. Bez trudu znaleźć można kapelusz, który podkreśli młodość i urodę panny młodej.

Kapelusz - jak każdy dodatek - należy uważnie dobierać do urody oraz do całego stroju. Wystarczy go przymierzyć, by zauważyć, czy dobrze leży i czy pasuje do sukni. Jest jednak kilka zasad, którymi można się kierować, by ułatwić sobie zadanie.

Przede wszystkim kapelusz powinien być dobrany do rozmiaru głowy - kapelusze bowiem także mają rozmiary. Ponadto powinien pasować do urody noszącej go kobiety. Niższa i drobniejsza panna młoda nie powinna zakładać kapelusza ze zbyt dużym rondem, by nie wyglądała jak mały grzybek. Z kolei panna młoda o większych rozmiarach nie powinna zakładać kapelusza zbyt małego, bo będzie wyglądała, jakby jej się na głowie coś przyczepiło. Osoby o delikatniejszych rysach powinny dobierać kapelusze delikatniejsze, by nakrycie głowy nie przytłaczało ich urody.

Do kapelusza należy dobrać odpowiednie dodatki - jeśli zaczynasz wybór stroju od kapelusza, suknia nie powinna być zbyt strojna, by całość nie wyglądała zbyt osobliwie. Im prostszy fason kapelusza, tym bardziej strojna może być suknia (i odwrotnie). Ale najlepiej kapelusz wyglądać będzie z jak najdelikatniejsza suknią. Biżuteria także powinna być delikatna - kolczyki najlepiej na sztyfcie - niewielkie brylanty świetnie dopełnią stroju - a na szyi raczej klasyczny naszyjnik. Za to możesz poszaleć z makijażem - skoro kapelusz ocieni trochę twarz, warto ją rozjaśnić odpowiednimi podkładami, a usta podkreślić czerwoną szminką.

Do kapelusza trzeba będzie również dobrać odpowiednią fryzurę. Do nakrycia głowy z szerokim rondem najlepiej pasować będzie fryzura ze związanymi włosami na przykład w kok na dole głowy, bo włosy rozpuszczone mogą sprawiać wrażenie nieładu na głowie. Nieco większe pole manewru dla ułożenia włosów dają kapelusze z mniejszymi rondami. Do nich można włosy zarówno rozpuścić jak i związać. Weź jednak pod uwagę fakt, że - jak każde nakrycie głowy - kapelusz będzie fryzurę nieco uciskał, dlatego należy dobrać taką, której kapelusz nie zniszczy.

(bb)

Więcej na temat ślubu:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także