Trwa ładowanie...

Sopot Art & Fashion Week

W te wakacje serce świata mody i sztuki przeniesie się do słonecznego Sopotu. Mamy przyjemność przedstawić Państwu pierwszą edycję wyjątkowego wydarzenia - Sopot Art & Fashion Week, które odbywać będzie się od 8 do 18 sierpnia 2013 r.

Sopot Art & Fashion WeekŹródło: mat. prasowe, kolekcja Kai Śródki
d2tk6o1

W te wakacje serce świata mody i sztuki przeniesie się do słonecznego Sopotu. Mamy przyjemność przedstawić Państwu pierwszą edycję wyjątkowego wydarzenia - Sopot Art & Fashion Week, które odbywać będzie się od 8 do 18 sierpnia 2013 r.

Sopot Art & Fashion Week to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która łączy świat sztuki i mody pod pięknym, nadmorskim niebem. Najciekawsza przestrzeń Sopotu, obejmująca okolice mola i sąsiadującej z nim najpiękniejszej części plaży, zostanie zaaranżowana w oryginalny sposób. Przestrzeń będzie podzielona na odrębne strefy - strefę mody, sztuki, strefę dziecięcą oraz strefę chillout, która będzie sercem całego eventu. Każda z nich utrzymuje swoją autonomię, harmonijnie współistniejąc z pozostałymi - ich odrębne programy zostały skomponowane w taki sposób, aby główne atrakcje nie kolidowały ze sobą.

Strefa Sztuki to wyjątkowa przestrzeń, w której odbywać będą się wernisaże, seminaria, spotkania z artystami, performance’y artystyczne etc. Jej głównym partnerem będzie, znana nie tylko w Trójmieście, Zatoka Sztuki. Jednym z artystów, który zaprezentuje przy tej okazji swoje prace, będzie Andrzej Wajda. Od 10 sierpnia w bibliotece Sofitel Grand Hotelu wystawiane będą rysunki z cyklu "Reżyser rysuje". Drugą wystawą autorską będzie "Kobieta na plaży" Joanny Sarapaty. Inspiracją do powstania obrazów było ciało kobiety i złoto. Wszystkie obrazy zostały wykonane na naturalnym płótnie. W Zatoce Sztuki będzie można również obejrzeć wybrane prace z wystawy "Polish Art Now: Presented by Abbey House". Na wystawie znajdą się obrazy artystów związanych z Domem Aukcyjnym Abbey House: Andrzeja Cisowskiego, Agaty Kleczkowskiej, Stanisława Młodożeńca, Jakuba Słomkowskiego, Anny Szprynger, Szymona Urbańskiego, Macieja Wieczerzaka, a także Jana Wyżykowskiego i Marka Niemirskiego, które na początku czerwca 2013 r. były
prezentowane w londyńskiej Saatchi Gallery.

d2tk6o1

Nie mniej istotną częścią Sopot Art & Fashion Week będzie Strefa Mody. Pokazy na głównym wybiegu, który zbudowany zostanie przy wejściu na sopockie molo, będą odbywały się w dwa główne dni imprezy (9 - 10 sierpnia). Wśród nazwisk prezentujących swoje kolekcje w Sopocie znajdzie się m.in. Plich, który zaprezentuje kolekcję inspirowaną stylem Art Deco, Kaja Śródka ze swoją marką The Frock (połączeniem męskiej klasyki z dzisiejszą modą współczesną), która za granicą odniosła duży sukces podczas pokazów na St. Petersburg Fashion Week. Kolekcja prezentowana podczas Sopot Art & Fashion Week będzie premierowym, autorskim pokazem marki The Frock. Kolejną marką biorącą udział w wydarzeniu jest Blessus z najnowszą kolekcją wiosna/lato 2014, której tematem jest rytm geometrii w mikro przestrzeni. Złożone i skomplikowane wzory (nadruki) mają swoje źródło w świecie sztuki dekoracyjnej, dominującym kolorem jest biel w połączeniu z turkusem, granatem i jaskrawym pomarańczowym. Natomiast wysublimowaną elegancję lat 50-tych
we współczesnej odsłonie zaprezentuje Rina Cossack, która w kolekcji zastosowała konstrukcję nawiązujące do stylu Audrey Hepburn. Finalne pokazy należeć będą do dwóch czołowych nazwisk świata mody, które ogłoszone zostaną podczas konferencji prasowej odbywającej się w niecodziennej scenerii przepięknych wnętrz Pałacu w Wilanowie.

Tuż przy głównym wybiegu zostanie wydzielona przestrzeń, gdzie zaprezentować będą mogli się młodzi, uzdolnieni projektanci. Specjalnie dla nich stworzymy odpowiednie warunki do bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi klientami i dziennikarzami. W przerwach między głównymi pokazami odbywać się będą mini prezentacje zaproszonych początkujących twórców.

Sercem całego wydarzenia będzie strefa Chillout. Specjalnie wydzielony i zaaranżowany obszar sopockiej plaży, bezpośrednio sąsiadującej z molo, będzie przyciągał gości przez cały dzień aż do późnych godzin nocnych. Oprócz stylowej plaży, która pozwoli odpocząć w przerwach między wszystkimi zaplanowanymi wydarzeniami, znajdziemy tam letnie pop-up story, bary z modowymi koktajlami, strefę VIP, strefę wi-fi, wieczorne modowe seanse filmowe i wernisaże fotograficzne.

Bardzo istotną częścią całej imprezy będą wieczorne after party, przygotowywane we współpracy z naszymi partnerami medialnymi. W offowym klubie Sfinks swoje after party przygotuje magazyn HIRO Free będzie to najbardziej szalona impreza całego weekendu. Huczne, główne after party całego Sopot Art & Fashion Week urządzi w sobotę Fashion Magazine. Do białego rana będziemy bawić się na plaży w Zatoce Sztuki.

Strefa Chillout będzie działała najdłużej ze wszystkich, bo aż do 18 sierpnia.

Serdecznie Państwa zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie łączące modę ze sztuką w najpiękniejszej letniej scenerii Sopotu.

Więcej informacji na stronie: http://sopot-fashionweek.com

d2tk6o1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tk6o1