Trwa ładowanie...
d1dig01

Sposoby na pryszcze na plecach

Zmiany trądzikowe na plecach są zmorą wielu osób. Najczęściej ratunkiem okazuje się terapia antybiotykami. Zanim jednak sięgniesz po inwazyjne sposoby zwalczania trądziku na plecach, spróbuj zmienić kilka swych dotychczasowych nawyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sposoby na pryszcze na plecach
Sposoby na pryszcze na plecach (Shutterstock.com)
d1dig01

Zmiany trądzikowe na plecach

Trądzik na plecach wbrew pozorom jest bardzo często spotykanym problemem. Co prawda, nie jest tak bardzo widoczny, jak ten na twarzy, ale bywa przeszkodą w noszeniu ulubionych ubrań (szczególnie latem). Osoby borykające się z tym problemem najczęściej rezygnują ze strojów odsłaniających plecy i skrzętnie ukrywają swój wstydliwy problem. Tymczasem bardzo często z redukcji trądziku pomaga zmiana dotychczasowych nawyków związanych z dietą oraz higieną.

Shutterstock.com

Przede wszystkim sprawdź, czy twoja dieta nie powoduje problemów z trądzikiem. Być może nie upatrujesz źródeł trądziku na plecach w sposobie odżywiania, warto jednak zainteresować się tą kwestią. Być może jadasz zbyt wiele słodyczy, nabiału oraz węglowodanów? Na stan skóry niekorzystnie mogą wpływać produkty wysoko przetworzone oraz wzbogacone o syntetyczne dodatki (konserwanty, barwniki). Zanim zdecydujesz się na antybiotykoterapię u dermatologa, spróbuj wykluczyć z diety ostre przyprawy, słodycze oraz nabiał. Postaw na kasze, warzywa, owoce, zdrowe przekąski oraz wodę i soki. Często za trądzik są odpowiedzialne hormony, których poziom pomoże uregulować suplementacja oleju lnianego. Olej ten bogaty jest w kwasy omega-3, które regulują gospodarkę hormonalną w organizmie. Pamiętaj, że olej powinien być zimno tłoczony oraz nierafinowany, ponieważ wysokie temperatury oraz proces rafinacji niszczą jego naturalne właściwości. Fast food oraz smażone czerwone mięso zamień na ryby i białe mięso indyka. W przypadku trądziku warto również zdecydować się na testy alergologiczne. Które mogą ostatecznie zweryfikować przyczynę trądziku. Jeśli palisz, spróbuj rzucić palenie, ponieważ wpływa ono niekorzystnie na stan naskórka.

Jedzenie Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Jedzenie

Odpowiednia higiena kluczem do sukcesu

Powiedzmy sobie szczerze, że plecy są dość problematyczną częścią ciała pod względem higieny. O powstawanie zmian częste i dokładne przemywanie tej części ciała warto zadbać szczególnie latem, gdy masz większe tendencje do pocenia się. Zbyt mała dbałość o tę kwestię może doprowadzać do zwiększania się zmian trądzikowych. Zainwestuj zatem w żel pod prysznic lub mydło przeciwbakteryjne i używaj go do dokładnego przemywania pleców. Najlepiej postaw na kosmetyki zupełnie naturalne (żel, mydło, szampon), ponieważ niektóre produkty mogą działać drażniąco i zaogniać powstawanie zmian. Zrezygnuj ze stosowania gąbek, ponieważ są one siedliskiem bakterii wpływających niekorzystnie na skórę trądzikową. Co najważniejsze: nie wyciskaj i nie rozdrapuj zmian, ponieważ spowoduje to powstanie blizn oraz doprowadzi do zaostrzenia trądziku. Zwróć również uwagę na detergenty, których używasz do prania ubrań. Może okazać się, że podrażniają one twoją skórę. Pamiętaj też, że twoje ubrania przewiewne i miękkie w dotyku.

kobieta kosmetyki 123RF.COM
kobieta kosmetyki
d1dig01

Podziel się opinią

Share

d1dig01

d1dig01