Trwa ładowanie...
dfhw713

Stephen King nie lubi "Lśnienia" Kubricka

"Lśnienie" Stanleya Kubricka przeszło już do klasyki horroru i dla wielu stało się filmem kultowym. Jest jednak ktoś, komu film się nie podobał. To Stephen King, autor książkowego pierwowzoru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stephen King nie lubi "Lśnienia" Kubricka
(AFP)
dfhw713

"Lśnienie" Stanleya Kubricka przeszło już do klasyki horroru i dla wielu stało się filmem kultowym. Jest jednak ktoś, komu film się nie podobał. To Stephen King, autor książkowego pierwowzoru. Pisarz kompletnie nie zgadza się z wizją Kubricka, który najwyraźniej nie zrozumiał jego intencji.
- Ten film jest zimny, a ja taki nie jestem - tłumaczy King. - Jedną z rzeczy, które przemawiają do ludzi w moich książkach, jest pewne ciepło, wyciągnięcie ręki do czytelnika.

- Mówię mu: "Chcę abyś był tego częścią". A "Lśnienie" Kubricka było po prostu zimne. Patrzymy na tych bohaterów jak na mrówki w mrowisku, po prostu ich obserwujemy. Jack Torrance w wydaniu Kubricka wydaje się szaleńcem już od pierwszych scen, a Shelley Duvall w roli Wendy to jedna z najbardziej mizoginicznych postaci w historii kina. Ona jest tam tylko po to, aby wrzeszczeć i zachowywać się jak idiotka. To nie kobieta, o której pisałem w "Lśnieniu".

Przypomnijmy, że "Lśnienie" w reżyserii Stanleya Kubricka trafiło na ekrany w 1980 roku. Do dziś film ten uchodzi za jedno z największych osiągnięć w historii kina.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* Syn Stephena Kinga chwali Daniela Radcliffe'a*

* Polub strach - horrory odchudzają!*

* Aaron Eckhart wypędza demony*

dfhw713

Podziel się opinią

Share
dfhw713
dfhw713