UrodaSuszarka do włosów – jak wybrać najlepszą?

Suszarka do włosów – jak wybrać najlepszą?

Suszarka do włosów – jak wybrać najlepszą?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
29.03.2011 10:39, aktualizacja: 09.01.2012 13:41

Każdego dnia poświęcasz czas swoim włosom, nie zawsze jednak jesteś zadowolona z tworzonych efektów. Do pełnego sukcesu potrzebujesz właściwych narzędzi. Dobra kondycja twoich włosów, to zasługa odpowiednio dobranej dla ich potrzeb pielęgnacji, a także środków i urządzeń stworzonych do stylizacji włosów. Co jest ważne, kiedy kupujesz suszarkę? Zapoznaj się z listą dobrych funkcji!

Każdego dnia poświęcasz czas swoim włosom, nie zawsze jednak jesteś zadowolona z tworzonych efektów. Do pełnego sukcesu potrzebujesz właściwych narzędzi. Dobra kondycja twoich włosów, to zasługa odpowiednio dobranej dla ich potrzeb pielęgnacji, a także środków i urządzeń stworzonych do stylizacji włosów. Co jest ważne, kiedy kupujesz suszarkę? Zapoznaj się z listą dobrych funkcji!

Po pierwsze moc! Im większa tym lepiej. Co za nią przemawia? Silniejszy strumień powietrza mocnej wygładza łodygę włosa, uszczelnia łuski, jednocześnie gwarantując połysk, poza tym włosy łatwiej i szybciej wysuszyć. Jakiej więc mocy szukać? Moc poniżej 1200 W może okazać się niewystarczająca. Optymalna moc to 1600 W. Dla porównania profesjonalne suszarki to zazwyczaj moc 1900-2100 W.

2. Jonizacja

Niezwykle przydatna funkcja nie tylko zimą. Doceniana szczególnie przez włosy puszące się i ze skłonnością do elektryzowania. Jonizator zastosowany w suszarkach wytwarza ujemne ładunki, które neutralizują ładunki dodatnie znajdujące się na włosach. Dzięki temu włosy są bardziej wygładzone i łatwiej poddają się stylizacji.

3. Regulacja temperatury i siły nadmuchu

Dzięki nim możesz sama decydować o szybkości i temperaturze suszenia, wybierając najwłaściwsze dla swoich włosów parametry, nie powodując ich nadmiernego przesuszenia. Mocniejszy nawiew doskonale sprawdza się podczas suszenia i modelowania włosów za pomocą okrągłej szczotki. Słabszy posłuży np. do dosuszenia wilgotnych włosów nawiniętych na wałki. Pamiętaj optymalna temperatura suszenia włosów to około 55-59 stopni Celsjusza.

4. Funkcja TURBO - dla szybkich efektów.

5. Chłodny nadmuch

Niezbędna funkcja każdej suszarki, zastosowana podczas końcowego etapu suszenia, utrwala efekt stylizacji, domyka łuski włosowe, zapewniając włosom połysk i wygładzenie.

6. Koncentrator

Nasadka skupiająca strumień powietrza. Posiadająca wąską szczelinę, precyzyjnie dozującą nawiew. Koncentrator zwiększa wydajność suszarki.

7. Nasadka z możliwością obrotu

Dzięki niej będziesz mogła dowolnie wymodelować włosy.

8. Dodatkowa końcówka dyfuzora

Przydatna do nadania włosom objętości i supermodnych w tym sezonie skrętów. Jeśli jednak nie jest częścią zestawu, nic straconego. Uniwersalną nasadkę dyfuzora zakupisz w sklepach fryzjerskich.

9. Zdejmowana kratka wlotu powietrza z filtrem

To ona ułatwiająca czyszczenie suszarki. Ta funkcja zdecydowanie przedłuża żywotność suszącego włosy sprzętu.

10. Ochrona przed przegrzaniem

Urządzenie, które wyłącza suszarkę w razie potrzeby i pozwala na ponowne uruchomienie po ostygnięciu.

11. Waga

Im lżejsza tym lepiej. Lekka suszarka jest wygodniejsza podczas codziennego suszenia, nie męczy dłoni. Średnia waga to 600-700 g.

12. Gumowy element antypoślizgowy

Część znajdująca się z boku obudowy jest gwarancją na to, że suszarka pozostanie dokładnie tam gdzie ją położysz.

13. Zaczep

Ucho na końcu rączki umożliwiające jej powieszenie, to sposób na to by zawsze była pod ręką.

14. Długi kabel

Taki, który zapewni wygodę podczas suszenia. Przydatny także, kiedy czeszesz koleżankę. Na rynku możesz też odnaleźć suszarki z kablem „chowającym się” w rączce.

15. Kabel obracający się wokół własnej osi

Dzięki tej funkcji nie dochodzi do jego skręcania.

16. Składana rączka

Coraz częściej spotykana, także w modelach o dużej mocy. Funkcja przydatna szczególnie, jeśli często podróżujesz.

17. Możliwość przełączenia napięcia

Funkcja równie przydatna podczas wyjazdów, tym razem zagranicznych. Z całą pewnością nie znajdziesz wszystkich dobrych funkcji w jednym urządzeniu wybierz, więc te, które są dla ciebie najważniejsze.

(bb)

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także