Trwa ładowanie...
d30br1c
09-09-2015 11:42

Sylvie

Sylvie to jednofazowy preparat antykoncepcyjny złożony z dwóch hormonów – etinylestradiolu i gestodenu.

d30br1c

Sylvie – informacje ogólne

Sylvie to jednofazowy preparat antykoncepcyjny złożony z dwóch hormonów – etinylestradiolu i gestodenu. Lek stopuje rozwój komórki jajowej oraz wpływa na zmiany w śluzówce szyjki macicy. Dostępny w dwóch wariantach: Sylvie 20 i Sylvie 30.

Sylvie – stosowanie

Stosować zgodnie z zaleceniami ginekologa. Lek Sylvie powinien być zażywany raz dziennie nieprzerwanie przez trzy tygodnie. Po tym okresie należy odstawić środek na siedem dni. W tym czasie dojdzie do tzw. krwawienia z odstawienia. Cykl powtarzać w razie potrzeby ochrony przed niechcianą ciążą.

d30br1c

Sylvie – skutki uboczne

Preparaty Sylvie 20 i Sylvie 30 mogą wywołać pewnie niepożądane działania, takie jak zmiany nastroju, spadek libido, bolesne miesiączki, trądzik, bóle piersi, gromadzenie się wody w organizmie, zapalenie pochwy, huśtawki nastroju, nudności, wymioty i problemy trawienne. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości należy zgłosić się do lekarza.

Sylvie – przeciwwskazania

Preparat Sylvie nie powinien być przyjmowany w następujących przypadkach: uczulenie na składniki aktywne leku, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, wysokie ryzyko wystąpienia problemów z krzepnięciem krwi i zatorami tętnic lub żył, choroby serca, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia trzustki, niewydolność wątroby, krwawienia z dróg rodnych o niewiadomej przyczynie, choroba nowotworowa (wątroba, piersi, narządy rozrodcze). Nie stosować w czasie ciąży i okresu laktacji.

Przed stosowaniem

Przed stosowaniem należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

d30br1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d30br1c